Saç Kremi Tarifleri

Saç Kremi Tarifleri

Kendi saç bakım ürünlerinizi yapmak aslında çok basittir. Doğal saç kremi gibi doğal saç bakım ürünlerini yapmak için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Muhteşem ve ipeksi görünen saçlara sahip olmak için saç kreminizi de kendiniz yapabilirsiniz. Aşağıda farklı saç kremi tarifleri belirtilmiştir.

 

1. Mayonez ve avokado saç kemi

 

Derin nemlendirici bir saç kremi yapmak için mayonez ve avokadoyu bir arada kullanabilirsiniz. Yarım fincan kadar mayonez ve yarım avokadoyu bir arada iyice dövün ve hamur haline getirin. Hamur haline geldikten sonra saç diplerinizden saç uçlarınıza kadar hazırladığınız saç kreminizi uygulayın. Uyguladıktan sonra başınıza bir duş bonesi geçirin ve 20 dk kadar bekleyin. 20 dk sonra saçınızı ılık suyla iyice yıkayarak durulayın.

 

2. Mayonez saç kremi

 

Saçlarınıza nem katmak istiyorsanız saçlarınızı şampuanladıktan saçınız halen ıslakken yarım fincan kadar mayonezi saçlarınıza masaj yapar şekilde uygulayın. Uyguladıktan sonra saçlarınızı bir havluyla sarın ve 20 dk. kadar bekleyin. Sonra bul ılık suyla saçlarınızı yıkayarak durulayın. Mayonez uygulaması saçlarınıza nem katmak için iyi bir doğal saç kremidir.

 

3. Hindistan cevizi sütü saç kremi

 

Hindistan cevizi sütünü kullanarak saç kremi hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir avokadoyu iyice ezin ve içine Hindistan cevizi sütünü ekleyin. İyice karıştırın. İyice karıştıktan sonra saçlarınıza uygulayın ve 10 – 15 dk kadar bekleyin. Süre bitiminde saçlarınızı ılık suyla yıkayarak iyice durulayın.

 

4. Yumurta saç kremi

 

Yumurta sarısıyla saç kremi yapabilirsiniz. Yumurta sarısı saçlarınız için oldukça besleyici olur. Bunun için 1 çiğ yumurta sarısı, 1 çay kaşığı kadar bebek yağı ve yarım fincan kadar suyu bir araya getirin ve iyice karıştırın. İyice karıştıktan sonra hazırladığınız bu saç kremini saç köklerinize ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Sonra ılık suyla yıkayarak iyice durulayın.

 

5. Avokado saç kremi

 

Bir avokadoyu iyice ezerek püre haline getirin. Sonra buna 1 yemek kaşığı kadar limon suyu, 1 çay kaşığı kadar deniz tuzu ve 1 yemek kaşığı kadar aloe ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza ve saç köklerinize uygulayın. Tarakla tarayın. Duş bonesi takarak 20 – 30 dk. kadar bekleyin. Süre bitiminde saçlarınızı ılık suyla yıkayarak iyice durulayın.

 

Hazırladığınız bu saç kremlerini buzdolabında saklayabilirsiniz. Fakat bu saç kremlerinin ömrü 1 haftadır. 1 hafta sonra yenisini yaparak uygulayın. Ayrıca bu saç kremlerinde kullanılan ürünlerinden sizde alerji yapabilecek olanlar varsa o saç kremini uygulamayın.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Bitkisel Şampuan Ve Saç Kremi Tarifi
Toplam Okunma Sayısı: 3681

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu
Serpil Damla 2014-04-08 11:29:19

Avokado saç kremini uyguladım. Bakalım nasıl sonuç verecek :) Avokado gerçekten doğal ürünler için birebir. Bazen yüz maskesi olarak kullanıyorum.