Saç Dökülmesini Önlemek İçin

Saç Dökülmesini Önlemek İçin

Saç dökülmeleri her ne kadar yaşamın doğal bir parçası olsa da ( özellikle yaş ilerledikçe saç dökülmesi daha yaygındır ) alınacak bazı önlemlerle saç dökülmelerini daha uzun süre önlemek mümkündür.

 

İnsanların çoğu saçları konusunda oldukça stres yaşarlar ve dökülmelerinden endişe ederler. Kadınlar arasında bu duygu daha şiddetli yaşanır. Saç dökülmelerine genelde saç kurutucuları, saça uygulanan perma gibi uygulamalar, saç boyaları, saç düzleştirme ürünleri, kimyasal kozmetik ürünler neden olabilir. Bu tür ürünler saçları kurutur, kırılmalarına yol açar ve saçları inceltir. Sonuçta da saçlar dökülmeye başlar.

 

Saç dökülmesini önlemek için aşağıdaki önlemleri alabilirsiniz:

 

1. Saç dökülmelerini önlemek için tamamen doğal olmaya özen gösterin. Saçınızın doğal rengini ve bozmayın. Saçlarınıza çok sık işlem yaptırmanız, sıklıkla boyatmanız gibi nedenler saçlarınıza zarar verir ve zaman içinde dökülme riskini artırır. Saçlarınızda tamamen doğal ürünler kullanmaya çalışın. Doğal şampuanlar ve saç kremleri v.b. Hatta evinizde kendinizin hazırlayacağı bir şampuan ve saç kremini de kullanabilirsiniz.

 

2. Saç dökülmelerini önlemek için saçlarınızda kullanacağınız ürünleri seçerken bilinçli davranın. Örneğin saç tipinize uygun bir şampuan ve saç kremi seçin. Saçlarınızı tararken nazik olun ve sert hareketler yapmayın. Saçlarınızı örmeyin.  Saç fırçanızın kılları doğal olmalıdır.

 

3. Saç dökülmesini önlemek için saçlarınızı uygun bir şekilde tarayın veya fırçalayın. Ayrıca uygun bir fırça kullanarak da saç köklerinizi canlandırabilirsiniz. Bu şekilde yapmanız saç derinizdeki doğal yağ tabakasına da zarar vermez. Saçlarınızı çok ıslakken fırçayla taramayın. Çok ıslakken tarak kullanmanız daha uygun olur.
Toplam Okunma Sayısı: 2337

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu