Saç Derinizi Nasıl Nemlendirirsiniz?

Saç Derinizi Nasıl Nemlendirirsiniz?

Kuru bir saç deriniz varsa, saç derinizin sağlığı ve daha iyi görünen saçlar için saç derinizi nemlendirmeniz gerekir. Saç derinizi nemlendirerek bundan kaynaklanan birçok saç sorununa da çözüm bulabilirsiniz.

 

1. Duş sonrası saç derinizi jojoba yağı ile nemlendirin. Jojoba kurak bölgelerde yetişen bir bitki. Jojoba bitkisinden yağılan jojoba yağı mükemmel bir E vitamini kaynağı ve saç derisini nemlendirmek için harika bir yağdır. Banyo veya duş sonrası saç derisine jojoba yağı direkt uygulanır. Veya jojoba içeren bir şampuan da kuru saç derisine iyi gelir.

 

2. Saç serisini nemlendirmede bir diğer etkili yağ shea yağıdır. Shea yağı güçlü bir doğal nemlendiricidir. Cilt için de oldukça faydalıdır. Özellikle kepek tedavisinde etkili sonuçlar verir. Shea yağı saç derisinden başka bütün vücutta özellikle kırışıklıları önlemede ve cildin daha genç görünmesinde faydalıdır. Shea yağı ayrıca cilt yanıklarını yatıştırmada ve güneşin ultraviyole ışınlarına karşı cilde koruma sağlamada yararlıdır.

 

3. Shea yağını her iki elinizin avuçlarına yedirin ve saç derinize ovarak nazikçe uygulayın. Bunu duş sonrasında yapın. Uyguladıktan sonra tamamen kuruyana karda bekleyin. Bu saç derinizi sadece nemlendirme yapmakla kalmaz, saçlarınızdaki kuruluk ve kırılmalara karşı da koruyucu bir rol oynar.

 

4. Kurumuş saç deriniz için şampuan seçerken nemlendirici özelliği olan şampuanları tercih edin. Ve bu şampuanı tıbbi içerikli kepek karşıtı şampuanınızı kullanmadığınız zaman kullanın.
Toplam Okunma Sayısı: 4398

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu