Saç Büyümesi Ve Gelişimi İçin Avokado

Saç Büyümesi Ve Gelişimi İçin Avokado

Saçlar normalde ayda 2,5 – 3 cm. kadar büyür. Kalıtım, vitamin eksikliği, saç sorunları ve bir otoimmün bozukluk saçların gelişimini ve büyümesini yavaşlatabilir veya saç dökülmelerine neden olabilir. Saçların büyümesi ve gelişiminde avokado oldukça olumlu etki yaratabilir. Avokado yağı ve avokado püresini deneyin. Aşağıda bunu nasıl uygulayacağınız belirtilmiştir.

 

Avokadonun saçlar üzerindeki faydası nedir?

 

Avokado dengeli bir diyette vücudu önemli bir besinsel kaynak sağlar ve saç foliküllerini canlandırır. Avokado omega 3 ve omega 9 gibi yağ asitlerini de sağlar. Bu yağ asitleri saç hücrelerinin gelişimi için kritiktir. Saçların büyümesine ve gelişimine katkı sağlar.

 

B kompleks vitaminlerinin vücutta eksikliği saçlara zarar vererek gelişimlerini olumsuz etkiler ve dökülmelere neden olabilir. Saç sağlığı, saç hücrelerinin gelişimi ve saçların büyümesi için B vitamin grubu inde yer alan Biotin vitamini tavsiye edilmektedir. Avokado Biotin açısından önemli bir besindir.

 

Avokado ayrıca bir B6 vitamini kaynağıdır. B6 vitamini saçların gelişimine, büyümesine ve saç dökülmelerini azaltmaya yardımcı olabilir. Özellikle kellik sorununda fayda sağlayabilir.

 

Saçlarda avokadonun kullanılması

 

Saç gelişimini ve büyümesini güçlendirmek ve hızlandırmak için avokado yağıyla saç derisine masaj yapılır. Bu masajı günlük 5 dk. süreyle yapmakta fayda vardır. Ayrıca avokado yağını uyguladıktan sonra saçlarınıza ekstra bakım sağlamsı için avokado püresi saç kreminizi saçlarınıza uygulayın. Bu avokado püresi saç kremi saçlarınızı güçlendirir.
Toplam Okunma Sayısı: 6164

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu