Saç Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Saç Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Saçlarınıza düzenli bir bakım rutini uygulamanız saçlarınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden birisidir. Sağlıklı, güçlü ve iyi görünen saçlara sahip olmak istiyorsanız doğal bir düzenli saç bakım rutinine başlayın. Aşağıdaki adımları izleyerek saçlarınız için iyi bir bakımı rutini uygulayabilirsiniz.

 

1. İyi bir saç bakımında saçlarınızdaki yağlanmaya bağlı olarak saçlarınızı her gün veya 2 günde 1 defa saçlarınızı şampuanlayarak yıkayın. İlk olarak saç derinizdeki ölü cilt hücrelerini ve kiri gevşetmek için saçlarınızı tarayın. Saçlarınızın bütün katmanları suya doyana kadar saçlarınızı ıslatın. Saçlarınızın yoğunluğuna göre ortalama yarım yemek kaşığı kadar şampuanla saçlarınıza masaj yapın. Şampuanı saçlarınıza iyice yedirdikten sonra ılık suyla saçlarınızı iyice durulayın.

 

2. İyi bir saç bamkımı için şampuanı saçlarınızdan duruladıktan sonra saç kreminizi kullanın. Birkaç çay kaşığı kadar saç kremini saçlarınıza iyice yedirin. 5 dk. kadar bekledikten sonra saçlarınızı ılık suyla iyice durulayın.

 

3. Saçlarınızı yıkadıktan sonra havluyla nazikçe saçlarınızın ıslaklığını alın. Fazla ovmayın. Sonrasında saçlarınızın kendine kendine kurumasını bekleyin. Ya da fön makinenizle en düşük ayarda ve saçlarınıza fazla yaklaştırmadan biraz kurutmaya çalışın. Çünkü fön makinenizi en yüksek ayarda kullanmanız ve saçlarınıza çok yaklaştırmanız saç köklerinize zarar verir.

 

4. Saçlarınızı hafif nemliyken tarayın. Eğer fırça kullanacaksanız saç tipinize uygun bir fırça seçin. İnce saçlar için küçük ve yumuşak bir fırça uygundur. Uzun ve kalın saçlar için ise geniş fırçalar daha uygundur.

 

5. İyi bir saç bakımı için saç tipinize uygun saç bakım ürünleri kullanın. Şampuanlar, saç kremleri ve diğer saç ürünleri özellikle saç tipinizin ihtiyaçlarını giderek özelliklerde olmalıdır.

 

6. Saçınız için kullanacağınız spray gibi ürünlerin de güneşten koruyucu özelliklerinin olmasına dikkat edin. Saç bakımınızda saçlarınızın sağlıklı ve iyi görünmesini istiyorsanız saçlarınızı güneşten korumalısınız.
Toplam Okunma Sayısı: 8883

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu
ayşe 2016-01-11 11:55:16

hepsini denedim ama kısa vadede net sonuç alamayınca insan bırakıyor..