Ruj Seçimi Nasıl Olmalı?

Ruj Seçimi Nasıl Olmalı?

Bir kadının gülümsemesi onu güzelliğini de ortaya koyar. Bu noktada iyi seçilmiş ve iyi uygulanmış bir ruj birçok şeyi oldukça olumlu yönde değiştirebilir. Yani mükemmel bir gülümsemenin faktörlerinden birisi de iyi seçilmiş ve iyi uygulanmış bir rujdur. Ruj ayrıca bir kadının ruh halini ve karakterini de oldukça iyi ortaya koyabilir.

 

İyi bir ruj seçimiyle bütün dikkatleri üzerinize toplamanız mümkündür. Kendinize en uygun bir ruju seçmeniz gerekiyor.

 

Parlak bir ruj dudaklarınızı daha ışıldatabilir. Fakat bu uzun süreli değildir.

 

Transparan bir ruj size daha doğal bir görünüm katara ve gülümsemenizi daha iyi açığa çıkarabilir.

 

Mat rujlar ruh uzun ömürlüdür ve dudaklarınızı daha pürüzsüz gösterir. Mat rujla ultra sofistike bir görünüm kazanabilirsiniz. Diğer yandan mat rujlar dudaklarınızın nem ihtiyacına iyi yanıt veremeyebilir.

 

Saten rujlar dudaklarınızın nem ihtiyacı için daha iyidir ve daha parlak gösterebilir. Fakat saten ruj kullanıyorsanız rujunuzu sıklıkla tazelemeniz gerekiyor.

 

Ucuz rujlardan uzak durun. Akabilirler ve bulaşabilirler. Ayrıca iyi bir rujunda 1 yıldan daha uzun bir süre gitmeyeceğini bilmelisiniz.

 

Ruju çok ağır bir şekilde sürmemeye dikkat edin. Dudaklarınızdaki ve yüz ifadenizdeki doğallığı bozabilir.

 

Eğer solgun görünüyorsanız sizi daha canlı gösterecek canlı renkte bir ruj tercih etmelisiniz.

 

Kırmızı renkte bir ruj yorgun ve bitkin hissettiğiniz zamanlarda daha iyi gidebilir.

 

Yağlı ciltlerde sürülen ruj akma riski taşır ve dudak çizgisinden taşabilir. Bu riski azaltmak için dudak çevrenizi kuru bir kalemle çizerek geçin.

 

Kahve tonlarındaki rujlar konusunda dikkatli olun. Sizi biraz daha donuk gösterebilir. Özellikle resimlerde donuk çıkabilirsiniz.

 

Ruj yerine dudak parlatıcısı da seçebilirsiniz. Dudak parlatıcıları şeffaf ve incedir. Dudaklarınız oldukça parlak görünebilir. Bazen sadece bir dudak parlatıcısı bile sizi mükemmel gösterebilir. Olumsuz özelliği ise sık sık tazelenmesi gerekir.

 

Nemlendirici özelliği olan ve ıslak rujlar dudaklarınızı daha dolgun gösterir.

 

Eğer dudak kenarlarınızı bir dudak kalemiyle belirginleştirmek istiyorsanız ruj renginizden belirgin bir şekilde koyu bir dudak kalemi kullanmayın.

 

Elbette ki iyi bir ruju tamamlayan önemli değişkenlerden ikisi de beyaz ve temiz görünen dişler ve taptaze kokan nefesinizdir. Hangi ruju seçerseniz seçin rujunuzun etkisini artırmak için dişlerinizi her gün iki defa fırçalayın ve diş ipi ile diş aralarınızı temizleyin. Nefesinizin iyi kokması da oldukça önemlidir. Tüm bunlar birbirini tamamlar.
Toplam Okunma Sayısı: 6244

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu