Ruj Kullanmadan Dudaklara Renk Vermenin 4 Yolu

Ruj Kullanmadan Dudaklara Renk Vermenin 4 Yolu

Ruj Kullanmadan Dudaklara Renk Vermenin 4 Yolu

 

Dudaklarınıza ruj sürmeden de renk verebilirsiniz. Üstelik bunu doğal yollardan yapabilirsiniz. Birçok zaman dudaklarınızda renk kayıpları olabilir. Örneğin güneşe aşırı maruz kalmanız dudaklarınızda koyu lekeler oluşturabilir. Sigara içmeniz dudaklarınızı koyulaştırabilir. Hatta bazen dudaklar doğal olarak daha koyu olabilir. Bu durumda ruj sürerek dudaklarınıza renk verebilirsiniz. Fakat bunun için tek seçeneğiniz ruj değildir. Uygulayacağınız doğal çözümlerle de dudaklarınıza ruj sürmeden renk verebilirsiniz. Bu konuda aşağıdaki çözümleri uygulayabilirsiniz.

 

Dudaklara renk vermek için ihtiyacınız olan şeyler

 

Dudaklarınıza doğal yollardan renk vermek için uygulayacağınız yöntemler için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacaktır.

 

Limon suyu

Öğütülmüş tarçın

Vazelin

Pancar kökü

Gıda renklendirici

Gliserin

 

Dudaklara ruj sürmeden renk verme yöntemleri

 

1. Gece yatmadan önce dudaklarınıza gliserinle birlikte limon suyunu uygulayın. Limon aslında doğal beyazlatıcıdır. Cilde uygulandığında cildi beyazlaşmaya yardımcı olur. Dudaklara limon uygulandığında ( düzenli olarak ) bu dudaklardaki renk bozulmalarını iyileştirerek rengini açar.

 

2. Dudaklarınızı suyla ıslatın ve bir kat vazelin sürün. Akabinde öğütülmüş tarçını sürün. Tarçın dudaklarınızda biraz sızlamaya neden olabilir. Tarçını parmak uçlarınızla dudaklarınıza dairsel hareketlerle sürün. Bu aslında dudaklarınız için iyi bir peeling görevi görür. Peeling ciltteki ölü deri hücrelerinin atılarak cildin yenilenmesi işlemidir. Dudaklarınızda da aynı işlem olur. Dudaklarınızdaki deri yenilenir. Bu işlem dudaklarınızdaki kan dolaşımınızı da artırarak doğal olarak dudaklarınıza renk gelmesine yardımcı olur. Sonrasında pürüzsüz pembe görünen dudaklar için dudaklarınızı suyla yıkayarak durulayın.

 

3. Dudaklarınıza doğal yoldan renk vermek için pancar kökünü kullanabilirsiniz. Pancar kökünden bir dilim kesin. Bunu dudaklarınıza ovarak uygulayın. Bu dudaklarınıza kırmızımsı-mor bir ton katacaktır.

 

4. Dudaklarınıza renk vermek için bir diğer çözüm yolu şudur. Mikrodalga fırında 20 saniye kadar vazelini ısıtın. İçine tercih ettiğiniz renge ulaşana kadar gıda renklendiriciden karıştırın. Soğumasını bekleyin ve sonra dudaklarınıza sürün. Bu uygulama dudaklarınıza doğal bir renk vermenin yanında parlaklık da katacaktır.
Toplam Okunma Sayısı: 6843

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu