Rimel Sürme İpuçları

Rimel Sürme İpuçları

Rimel sürerken mükemmel bir uygulama için bazı önemli hususlara dikkat etmenizde fayda vardır. Aşağıdaki ipuçları rimel sürerken daha iyi bir uygulama yapmanızı sağlayacaktır.

 

1. Rimel sürmeye alt kirpiklerden mi yoksa üst kirpiklerden mi başlayacağınız konusu merak edilen bir konudur. Eğer hem üst hem de alt kirpiklerinize rimel sürecekseniz önce alt kirpiklerinizden başlayın sonra üst kirpiklerinize geçin.

 

2. Rimelinizdeki fazlalıkları küçük temiz bir bezle silerek alın. Bu bulaşmayı önlemenize yardımcı olur.

 

3. Rimeli her zaman kirpiklerinizin orta kısmından başlayarak kenarlara doğru sürükleyerek uygulayın.

 

4. İlk kat rimeli sürdükten sonra 30 sn kadar bekleyin. Bu ilk rimelin kuruması içindir. Daha sonra ikinci katı sürün.

 

5. Rimeli sürdükten sonra üzerinden bir kirpik tarağıyla hafifçe geçin. Eğer kirpik tarağınız yoksa bunun için temiz bir diş fırçası da kullanabilirsiniz.

 

6. Rimel sürerken kirpik ve cilt birleşim yerinize bir mendil gibi bir şey koymayı deneyebilirsiniz. Böylelikle cildinize bulaşmasını engellersiniz.

 

7. Hafif ve doğal bir makyaj uygulayacaksanız şeffaf bir rimel sürmeyi deneyin.

 

8. Rimel fırçanızı zaman zaman mutlaka temizleyin. Çünkü rimel fırçası zamanlar kuruyabilir ve sertleşebilir. Bunun için rimel fırçanızı sabunlu suyla zaman zaman yıkayın ve kendi kendine kurumaya bırakın.

 

9. Kısa kirpikleriniz varsa kirpik uzatıcı rimelleri deneyin. Fakat hassas gözlerde bunun uygulanması tavsiye edilmemektedir.

 

10. Rimel kullanımında hijyen göz sağlığı için önemlidir. Rimelinizi kimseyle paylaşmamaya çalışın. Rimelinizi en fazla 3 ay süreyle kullanın. Sonra yenisini alın.
Toplam Okunma Sayısı: 2296

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu