Pudra Nasıl Uygulanır?

Pudra Nasıl Uygulanır?

Eğer kompakt pudra kullanıyorsanız sünger ve fırça ile uygulayabilirsiniz. Toz ve mineral pudralar ise sadece fırça ile uygulanır.

 

Kompakt pudralar sıkılaştırılmış halde oldukları için sünger ve fırça ile uygulanır. Ama dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır.

 

1. Eğer cildinize fondöten sürmeden uygulamak isterseniz cildiniz kuru ise mutlaka nemlendirici sürün. Nemlendiriciyi sürdükten 10 dakika sonra uygulayın. Çünkü cildiniz kuru olduğu için pul pul görünebilir. Bunun önlemek için cildinize uygun bir peeling yapabilirsiniz.

 

2. Kapatıcı olmasını istiyorsanız pudrayı mutlaka süngerle uygulamalısınız.

 

3. Sadece fondöteninizi sabitlemek ve matlaştırmak istiyorsanız büyük ve yumuşak tüylü bir fırça ile ilk önce elmacık kemiklerinizden dairesel hareketlerle sürmelisiniz. Bunu yüzünüzün diğer bölümlerine de uygulamalısınız. Bitirmeden önce fırçanızda kalan pudrayı boyun ve yüzünüzün bütünlüğünü sağlamak için mutlaka çenenizin alt kısmına yuvarlak yumuşak ve hafif hareketlerle geçiniz. Bu son fırça darbesi makyajınızın bütünlüğünü sağlayacaktır.

 

Toz pudralar ise mutlaka fırça ile uygulanmalıdır. Pudra kutunzudan fırçanıza aldığınız pudrayı pudra kutusunun kapağında yedirip daha sonra uygularsanız hem daha profesyonel uygulama yapmış olursunuz hem de pudranızın ziyan olup üzerinize dökülmesini de engellemiş olursunuz.

 

Mineral pudranızı da aynen toz pudra uygulaması gibi yapmalısınız. Tek farklı fırçasının tavşan tüyü gibi yumuşak olmasına özen göstermelisiniz. Yumuşak ve yuvarlak sürüşle daha doğal bir görünüm yakalarsınız ve kapatıcılık yaratırsınız.

 

Transparan pudralar genellikle profesyonel makyaj uzmanları tarafından kullanılır. Makyajı bitirdikten sonra renk vermesini, parlamayı ve ışığı geri yansıtmasını önlemek için kullanılır. Büyük ve sık fırça yardımıyla makyajın sonunda uygulanır.
Toplam Okunma Sayısı: 2763

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu