Oje Nasıl Sürülür?

Oje Nasıl Sürülür?

Ojeler görünümünüzü değiştirmek için uygulayabileceğiniz ne basit yöntemlerden birisidir. Harika sürülen bir oje kendinizi daha mükemmel hissettirir. Fakat kötü uygulanmış bir oje de görünümünüze zarar verebilir. Aşağıda profesyonel bir şekilde nasıl ojeyi süreceğinizin adımları belirtilmiştir:

 

1. Bir pamuk yardımıyla ve bir oje çıkarıcı kullanarak tırnaklarınızdaki bir önceki oje kalıntılarını temizleyin. Bunu yaparken tırnak kütiküllerinizi geri itin ve zarar vermeyin. Tırnaklarınızdaki ölü cilt hücrelerinin kalıntılarını, kir ve tozu atmak için ellerinizi yıkayın. Daha sonra tüy bırakmayan yumuşak bir havluyla ellerinizi kurulayın.

 

2. Ojeyi kullanmadan önce oje kutusunu biraz sallayarak içindekilerin iyice karışmasını sağlayın. Elinizi düz bir yere koyun, parmaklarınızı biraz aralayın. Sonra ilk olarak ince bir tabaka halinde ojeyi sürün. Bu ojenin daha iyi oturmasına ve daha iyi görünmesine yardımcı olur. Tırnağınızın orta hattından başlayın. Ojeyi sürerken içten dışa doğru uygulayın. Ayrıca ojeyi sürerken dalgalı katmanlar oluşmamasına dikkat edin. Bunun için oje fırçasını tırnaklarınız üzerinde biraz daha hızlı hareket ettirin.

 

3. Bir elinizin tırnaklarına sırayla ince bir tabaka uyguladıktan sonra ikinci tabakayı uygulayın. İkinci tabaka ojeyi uygulayana kadar ilk ince tabaka oje kurumuş olacaktır. Kurumuş olan ojenin üzerinden ikinci tabakayı geçin. Daha sonra diğer el tırnaklarınız oje sürebilirsiniz.

 

4. Ojeyi uygularken tırnak ve tırnak etinin birleştiği yere uygulamaya çalışın. Böylelikle o bölgedeki kısmın hava almasını sağlamış olursunuz.

 

5. Ojeyi sürerken iki kat halinde sürün. Önce ince bir kat ve bu kuruduktan sonra ikinci bir kat sürün.

 

6. Ojeyi sürdükten sonra kendi kendine kurumasını bekleyebileceğiniz gibi oje kurutucu da kullanabilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 7304

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu