Normal Cilt Bakımı

Normal Cilt Bakımı

Normal bir cilde sahip olmanız sizin için bir şans olabilir. Fakat normal bir cilde sahip olsanız da eğer cilt bakımınıza dikkat etmezseniz zaman içinde cildiniz kuru, yağlı veya hassas olabilir. Cildinize gerekli özeni göstermediğiniz zaman özelikle, alın, yanak, burun gibi bölgelerinizde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Çünkü bu bölgeler daha çok sebum üretir.

 

Eğer normal bir cildiniz varsa aşağıdaki basit cilt bakımı önlemlerini alarak cildinizi sağlıklı ve bakımlı tutabilirsiniz.

 

1. Vücut normal olarak çeşitli yollarla su kaybeder. Kaybolan bu sıvının yerine ikame edilmesi gerekir. Aksi halde vücutta sıvı yetersizliği olacak ve ciltte bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Çünkü sıvı yetersizliği cildin nem ve normal yağ düzenini bozar ve ciltte kurumalar, kırışıklıklar ve çatlamalar başlar. Bu nedenle vücudunuzu sıvı ve nem ihtiyacını karşılamak için gün içinde bol su içmelisiniz. Günde en az 8 bardak su içmeniz yeterli olacaktır.

 

2. Cilt bakım ürünlerinde yüksek miktarda su içeren ürünleri kullanın.

 

3. Su kaybına karşı cildinizde bir koruma sağlaması için koruyucu bir nemlendirici kullanın.

 

4. Yüzünüzü her gün 2 – 3 defa yıkamayı ihmal etmeyin.

 

5. Normal ciltlere uygun olarak düzenli bir şekilde peeling uygulamaları yapın. ( Normal Cilt Bakımı )

 

6. Cilt bakımınız için kendiniz maskeler hazırlayıp kullanabilirsiniz. Ayrıca normal ciltler için hazırlanmış kremler ve losyonlar gibi cilt bakım ürünlerini deneyebilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 2518

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu