Mutlaka Sahip Olmanız Gereken Makyaj Aletleri

Mutlaka Sahip Olmanız Gereken Makyaj Aletleri

İyi bir makyajın olmazsa olmaz ön şartı kullanılan makyaj aletleridir. Fondöten, allık, pudra v.b. makyaj ürünlerini uygulamak için iyi bir fırçaya veya diğer uygulayıcılara ihtiyacınız olur. Makyaj çantanızda da bu makyaj aletlerini bulundurmanız gerekir.

 

Peki makyaj çantanızda bulundurmanız gereken makyaj aletleri hangileridir? İşte yanıtları:

 

Makyaj fırçaları

 

Makyaj fırçaları aslında makyaj çantanızın vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Farklı büyüklükte ve fonksiyonlarda makyaj fırçaları vardır. Fırça başları genelde sentetik liften, doğal samurdan ve hatta at tüyünden bile yapılmaktadır. Zamanla makyaj konusunda tecrübe kazandıkça hangi makyaj fırçasının ne işe yardığını ve hangisine daha ok ihtiyacınız olduğu konularında bilgi sahibi olacaksınızdır.

 

Fondöten fırçası: Makyajda uyguladığınız fondöten için bir fondöten fırçasına ihtiyacınız olacaktır. Fondöten fırçası normalde sentetik liften yapılır. Küçük spatula şeklinde bir biçimi vardır. Fondöten fırçası kullanmanız makyaj uygulamanızı daha pürüzsüz hale getirir.

 

Pudra fırçası: Büyük be kabarık duran pudra fırçaları yumuşak ve esnektirler. Toz pudrayı uygulamak için bile bunlar uygundur. Yüzünüzdeki kırışıklılar ve çizgiler için de dosttur. Bronzlaştırıcı veya allıkla elmacık kemiklerinize biraz kırmızılık eklemek için pudra fırçasını kullanabilirsiniz.

 

Kapatıcı fırçası: Makyaj çantanızda bulunması gereken makyaj aletlerinden birisi de kapatıcı fırçasıdır. Kapatıcı fırçaları aslında fondöten fırçaların küçük bir örneğidir. Gözlerin köşe kısımları gibi ulaşılması zor kısımlara uygulamak sıvı kapatıcıyı uygulamak için oldukça faydalıdır.

 

Diğer makyaj aletleri

 

Kirpik kıvırıcı: İyi bir kirpik maşası kullandığınızda bu kirpiklerinizi çekiştirip acıtmaz. Kirpik kıvırıcı ayrıca gözlerinize seksi bir kava da katar. Gözlerinize maskara uygulamadan önce mutlaka kirpik kıvırıcınızla kirpiklerinizi kıvırın. Bu kirpiklerinizdeki herhangi bir kırılmayı önlemeye yardımcı olur. Bu nedenle iyi bir kirpik kıvırıcı da makyaj çantanızda bulunması gereken bir makyaj aletidir.

 

Kaş tarağı: Makyaj çantanızın içeriğini oluştururken kaş tarağını da ihmal etmeyin. Kaş tarağı yüzünüze iyi bir biçim verebilir. Dikkatleri gözlerinize çevirebilir. Kaşlarınızı biçimlendirmek için iyi bir kaş tarağı kullanın.

 

Makyaj süngerleri: Makyaj çantanızın olmazsa olmazlarından birisi de makyaj süngerleridir. Yuvarlak ve kama biçimli makyaj süngerleri makyaj hatlarını yumuşatmak ve makyaj uygularken oluşan lekelerde iyi bir geçiş sağlamak için idealdirler. Makyaj süngerlerinizi daima temiz tutmaya çalışın. Böylelikle da önce uyguladığınızda makyajın kalıntılarını temizlemiş olursunuz.

 

Pamuklu çubuk: Makyaj çantanızda ayrıca mutlaka pamuklu çubuk bulundurun. Pamuklu çubuğu çok amaçlı bir makyaj aleti olarak kullanabilirsiniz. Örneğin göz ve dudak çevresindeki aşırı makyaj kalıntılarını temizlemek için pamuklu çubuk kullanabilirsiniz. Üstelik pamuklu çubuklar pahalı da değildir. Oldukça faydasını görebilirsiniz.

 

Dikkat etmeniz gerekenler: Makyaj çantanızda bulundurduğunuz makyaj aletlerinizin temizliğini düzenli olarak yapın. Çünkü bunlar çabuk mikrop kapabilirler. Aksi halde göz gibi hassas bölgelerinizde enfeksiyon oluşmasına neden olabilirler. Hafif bir sabunla fırçalarınızı yıkayın. Aşırı suyunu attıktan sonra kendi kendilerine kurumaya bırakın. Makyaj fırçanızı nasıl temizleyeceğiniz konusunda Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir? ve Makyaj Malzemelerinde Hijyen Kuralları konulu yazılarımızı da okuyabilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 3423

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu