Mükemmel Göz Makyajı İpuçları

Mükemmel Göz Makyajı İpuçları

Etkili bakışlara sahip olmayı kim istemez? Bunu göz biçiminiz ve kıyafetinizle uyumlu bir göz makyajı uygulayarak başarabilirsiniz. Gözleriniz büyükse şanslısınız. Ancak dikkat: Gözlerin yüzün tamamına yayılmış gibi görünmemesi için göz kapaklarınızın üstüne kalem sürmekten kaçınmalı, koyu tonlardaki farınızı göz çukurlarınıza doğru koyulaşacak şekilde kullanmalısınız.

 

Küçük gözlerinizi belirginleştirmek istiyorsanız, göz kapaklarınıza açık renk, kaş kavisinin altına da bir ton koyu far sürmeli, kirpik diplerinize kalem çekmelisiniz. Sabahları şiş gözlerle uyanıyorsanız, ince ve uzun bir eyeliner uygulamasıyla gözlerinizin çekik görünmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Bu sezon eyeliner kullanımında ince çizgilerden daha kalın çizgilere geçiş olduğunu belirtelim: Yaşasın Amy Winehouse … Dolce&Gabbana ve Louis Vuitton modellerinde bu tarza rastlayabilirsiniz.


Renklerde Uyumu Yakalayın

 

Mavi kıyafetler giydiğinizde, leylak ve mor far kullanmak bakışlarınızı derinleştirir. Turuncu ve yeşil tonlarındaki kıyafetlerinizde, toprak ve bakır renklerine sıkıca sarılın!

 

Siyah renge âşık kadınlardansanız, göz makyajınızda pastel tonlara yönelin. Böylece siyah, gizeminden hiçbir şey kaybetmez. Kırmızı tonlardaki kıyafetler, göz makyajı açısından zorlayıcı olabilir. Zaten çarpıcı bir renk olan kırmızı için, gri ve kahverengi yelpazesinden far tonları seçilebilir.


Çıplak Makyaja Karşı Dumanlı Gözler

 

Çıplak makyaj bu kışın etkin trendlerinden. Nude makyaj tercihinizde gözlerde sade, pastel tonlar kullanmalısınız. Donna Karan ve Prada defilelerinde turuncu, uçuk pembe göz farı ön plandaydı.

 

Dumanlı göz makyajıyla büyüleyen bakışlar yaratmak için, gri-füme far, siyah göz kalemi ve koyu renk rimel uygulayın. Roberto Cavalli, Narciso Rodriguez ve Chanel, modellerinde değişik renk uygulamalarıyla da dumanlı gözler yaratıyorlar.

 

Yüzünüzün en dikkat çekici bölgesinin gözleriniz olduğunu unutmayın. Gözler ruhun aynasıdır. Derin bakışlar ise sizi bambaşka bir kadına dönüştürebilir.


By Ilgın Yıldız for The Style Glossy . İstanbul'da yaşayan Ilgın Yıldız, özellikle kültür, sanat ve kadın yaşam tarzıyla ilgili konulara eğilen, birçok şirkette çalışmış bir editör ve yazardır.


ÖZET: Mükemmel göz makjajının sırlarını biliyor musunuz? Mükemmel bir göz makyajı ile bakışlarınızı çok daha etkileyici bir hale getirebilir ve görünümünüzü geliştirebilirsiniz. Bu yazıda mükemmel bir göz makyajı için önemli bazı ipuaçları anlatılmıştır.

 
Toplam Okunma Sayısı: 2627

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu