Mat Ciltler İçin 7 Önemli İpucu

Mat Ciltler İçin 7 Önemli İpucu

Eğer mat bir cildiniz varsa ve cildinizin daha canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız bu konuda yapabileceğiniz birçok şey bulunuyor. Aşağıdaki mat ciltler için ipuçlarını uygulayarak daha canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Mat ciltler için ipuçları

1. Mat cildinize bakım yaparken cildinizdeki ölü hücreleri atmak için düzenli olarak peeling yapın. Peeling yaparak daha canlı ve parlak bir cilt için adım atmış olursunuz. Haftada 2 – 3 defa peeling kremiyle veya kendinizi yapacağı bir karışımla cildinize peeling uygulayın. Peeling uygularken cildinize çok fazla baskı yapmayın ve ser ovma hareketlerinden kaçlının. Bu cildinizi tahriş eder.

 

2. Düzenli olarak egzersiz yapın. Egzersiz kan dolaşımınızı düzenler, cildinizi yeniler ve besinlerin cildinizi daha iyi beslemesine imkan sağlar. Böylelikle mat cildiniz zaman içinde daha canlı ve parlak görünür

 

3. Cildinizin erken yaşlanmasına engel olmak için güneşe çok fazla maruz kalmayın. Çünkü güneş ışınları cildinizi yaşlandıracağı gibi mat görünmesine de yol açar. Cildinizi korumak için en az 30 faktör koruma özelliği olan güneş kremleri kullanın. Kullandığınız nemlendirici ve fondötenlerinde koruyucu özelliğinin olmasına dikkat edin. Cildinizi güneşe karşı korumanız daha canlı ve genç görünmesine yardımcı olur.

 

4. Matlaşmış cildinize canlılık ve parlaklık katmak için beslenmenize mutlaka dikkat edin. Bol sebze ve meyve tüketin. Sebze ve meyveler cildinizi besler. Özellikle antioksidan özelliği yüksek olan sebze ve meyveler size bu konuda çok yardımcı olacaktır.

 

5. Göz çevreniz için ayrı bir göz kremi ve jel kullanın.

 

6. Banyo sonrası veya cildinizi yıkadıktan sonra cildiniz halen nemliyken nemlendiricinizi sürün. Böyle yaparak nemlendiricinin cildinizde daha uzun süre kalmasını sağlarsınız.

 

7. Yüzünüzde makyajla asla uyumayın. Makyajla uyumanız cilt gözeneklerinizin kapanmasına, cildinizin hava almamsına ve sonrasında ise cildinizde sorunlar oluşmasına yol açar.
Toplam Okunma Sayısı: 4108

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu