Makyajla Kırmızı Yanak Nasıl Kapatılır?

Makyajla Kırmızı Yanak Nasıl Kapatılır?

Kırmızı yanakların birçok nedeni olabilir. Kırmızı yanaklar akneden, yanaklardaki bir tahrişten, soğuk havalardan ve başka nedenlerden de kaynaklanabilir. Kırmızı yanakları kapatmak iç birçok yöntem vardır.  Bunlardan birisi de makyajdır. Aşağıda makyaj uygulamasıyla kırmızı yanakların nasıl kapatılabileceği anlatılmıştır.

 

1. Öncelikle sabahtan yüzünüzü hafif bir yüz temizleyiciyle yıkayın. Güçlü ve sert kimyasallar içeren sabunlardan kaçının. Bunlar cildinizi kurutabilir ve tahriş edebilir.

 

2. Sonra yüzünüzü özellikle yüz için üretilmiş bir nemlendiriciyle nemlendirin. Kullandığınızın nemlendiricinin güneşten koruyucu özeliğinin de olması faydalıdır. Çünkü özellikle güneşli havalarda güneşe maruz kalmanız yüzünüzdeki kırmızılığı daha da artırır.

 

3. Kırmızı yanaklarınızın üzerine yeşil renkli nemlendirici veya pudra uygulayın. Yeşil renk yüzünüzdeki kırmızılığı nötralize etmeye yardımcı olur.

 

4. Yüzünüz çevresindeki herhangi sivilcelerin veya diğer pürüzlerin üzerine kapatıcınızı uygulayın. Seçtiğiniz kapatıcı rengi doğal cilt tonunuzdan bir ton daha açık olmalıdır. Kapatıcınızı makyaj fırçanıza iyice yedirin. Sivilceleriniz ve cildinizdeki diğer pürüzler daha iyi kapanacaktır.

 

5. Daha sonra mineral peçe ile uygulamayı bitirin. Geniş bir pudra fırçasıyla yanaklarınıza hafifçe pat pat yapın. Sarı tonda bir mineral makyaj tercih edin. Sarı tonda bir mineral makyaj yanaklarınızdaki kırmızlığa daha iyi kapatıcılık sağlar.

 

6. Akşam bitiminde makyajınızı uygun bir şekilde temizleyin. Uygun bir şekilde temizlenmeyen makyaj cilt gözeneklerinizi tıkayabilir ve cildinizi tahriş edebilir. Akşam makyajınızı temizlerken salisilik asit içeren bir temizleyici ürün kullanın. Bu ölü cilt hücrelerinizi temizleyecek, yanaklarınızdaki kırmızı lekelere yol açan bakterilerle mücadele edecektir.
Toplam Okunma Sayısı: 8737

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu