Makyajda Pudra Neden Kullanılır?

Makyajda Pudra Neden Kullanılır?

Pudra baz makyajınızın tamamlayıcı makyaj malzemelerinden birisidir. Pudrayı ister daha porselen bir görünüm elde etmek için isterseniz de matlaştırmak için kullanabilirsiniz.

 

Pudra denildiğinde tek bir referans olarak düşünülmemelidir. Fondöteninizi uyguladıktan sonra gün boyunca parlamayı önlemek için kullanılabilir. Daha profesyonel bir görünüm sağlar. Kullanım amacınıza göre değişebilir. ( Pudra Nasıl Uygulanır? )

 

Fondöten görünümü sağlayan ıslak ve kuru kullanılabilen kompakt sıkılaştırılmış pudralar bulunmaktadır. Bunlar kendi aralarında finish, kompakt, foundation olarak ayrılırlar.

 

Eğer yoğun kapatıcılık istiyorsanız kompakt fondöten pudranızı süngere uygulamalısınız. Eğer sadece makyajınızın gün boyunca parlamasını önlemek istiyorsanız finish pudranızı bir fırça yardımıyla uygulamalısınız.

 

Pudra çeşitleri arasında mineral pudra, toz pudra ve transparan pudralar vardır. Mineral pudralar daha sağlıklı olup cildinizde akne ve sivilcelere yol açmaz. Ayrıca kapatıcılık özelliği de vardır. Paraben içermezler ve anti bakteriyeldir.

 

Toz pudraları ise iki çeşit bulabilirsiniz. Daha yoğun ve daha ince özerliği olan pudralar. Toz pudralar, mineral pudralar ve transparan pudralar fırça ile uygulanır.

 

Transparan pudralar çok ince ve kapatıcı değillerdir. Makyajınızın en sonunda bitiş olarak uygulanır.
Toplam Okunma Sayısı: 11070

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu