Makyajda Kapatıcı Neden Kullanılır?

Makyajda Kapatıcı Neden Kullanılır?

Kapatıcılar mükemmel, kusursuz bir makyajda en önemli makyaj unsurlarından birisidir. Makyajın en popüler konularından birisi de kapatıcılardır. Kapatıcı yüzdeki kusurları örterek makyajın kusursuz görünmesini sağlar. Kapatıcılar makyaj uygulamalarında birçok nedenden dolayı kullanılmaktadır.

 

1. Gözaltındaki koyu halkaları kapatmak için kapatıcılar makyajın en önemli unsurudur. Bir fırça, sünger veya yüzük parmağı yardımıyla gözaltlarındaki koyu halkalara kapatıcı uygulanarak burada mükemmel bir kapatıcılık sağlamak mümkündür. Gözaltlarındaki koyu halkalara kapatıcıyı uygularken gözlerin iç bölgesinden dış bölgesine doğru uygulanır ve gözaltı bölgesindeki koyu halkaların görünümü azaltılır. Sıvı kapatıcılar gözaltı bölgelerindeki koyu halkalar için daha etkilidir. ( Gözaltlarındaki Koyu Halkaları Kapatmak İçin )

 

2. Kapatıcılar makyajda yüzdeki sivilce ve akne izlerini örtmekte oldukça etkilidir. Bundan dolayı bu tür yüzdeki kusurlar için kapatıcılar makyajın daha kusursuz olmasına yardımcı olur. Kapatıcılar bu amaçla nötr veya sarı renkte olduklarında daha etkili sonuç verirler. Bu tür yüz kusurlarında katı kapatıcılar sıvı kapatıcılardan daha iyi iş görür.

 

3. Makyajda kapatıcılar kılcal damarların, doğum lekelerinin ve çillerin görümünü azaltmak için de kullanılır. Bu amaçla oldukça nazik bir şekilde küçük bir kapatıcı fırçası kullanmak ve toz pudra uygulamak daha uzun süreli bir kapatıcılık etkisi yaratmaya yardımcı olur.
Toplam Okunma Sayısı: 2343

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu