Makyajda Kapatıcı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Makyajda Kapatıcı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eğer gözaltlarınızda koyu halkalar varsa veya cildinizde hafif kusurlar varsa kapatıcı yardımcıyla bunları gizleyebilirsiniz. Fakat cildiniz için en uygun kapatıcıyı seçmeniz de önemlidir. Aşağıda kapatıcılar hakkında ihtiyacınız olan bilgiler verilmiştir.

 

Makyajda kapatıcı ne işe yarar?

 

Bir kapatıcı makyajda cilt kusurlarını, lekeleri, gözaltlarında koyu halkaları kapatmak için öncelikle uygulanan bir işlemdir. Kapatıcı normalde bir fondötenden birkaç ton daha açık olur. Kapatıcılar temiz ve nemli bir cilde uygulandıkları zaman daha iyi bir etki gösterirler. Bundan dolayı kapatıcı uygulamadan önce cildi temizlemeli ve nemlendirmelidir.

 

Kapatıcılar makyaj uygulamasının harika bir öğesidir ve cildi daha sorunsuz gösterir. Bir kapatıcıyla cilt gözeneklerini gizlemek, gözaltlarındaki torbaların görünümünü azaltmak, akne ve sivilceleri gizlemek mümkündür. Kapatıcı seçerken nemlendirici ve yumuşatıcı etkisi olan bir kapatıcı seçilmelidir. ( Gözaltı Torbalarından Kurtulmak İçin İpuçları )

 

Kapatıcı türleri

 

Kapatıcılar dört farklı ürün formatında olurlar. Toz, sıvı, çubuk ve krem kapatıcılar vardır. Kapatıcı renk paletinde sarı, mor, mavi, şeftali ve daha birçok geniş ölçekte renkler bulunmaktadır. Bu renkler bir fondötenle uyumlu bir şekilde cilt tonunu da dikkate alarak ciltteki kusurları örtmek için kullanılırlar. Kapatıcı Seçimi Nasıl Olmalı?

 

Kapatıcılarda dikkat edilmesi gerekenler

 

Kapatıcı uygulamak için bir makyaj fırçası kullanılır. Eğer parmak ucunuzu kullanmayı tercih ederseniz yüzük parmağınızı kullanın. Bu parmağınızla yüzünüze daha az baskı yapmış olurunuz. Kırışıklıkların görünümünü azaltmak için koyu halkaları kapsayan gözaltlarınıza uygulayın. Yaz ve kış aylarında kullanım için birkaç farklı kapatıcı seçin. Maksimum etki için kapatıcıyı fondötenden önce kullanın.

 

Yanlış kapatıcı seçimi ciltteki kusurları daha da belirgin hale getirtebilir. Her ne kadar kapatıcılar cildin normal tonundan 2 – 3 ton daha açık olsa da renk seçimi şu an ki fondöten rengiyle uyumlu olmalıdır.
Toplam Okunma Sayısı: 4053

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu