Makyaj Fırçası Nasıl Seçilir?

Makyaj Fırçası Nasıl Seçilir?

Mükemmel bir makyajın en önemli unsurlarından birisi, doğru gereçleri kullanmaktır. Makyaj fırçaları da bunlardan birisidir. Eğer makyajınızda mükemmele ulaşmak istiyorsanız makyaj fırçalarını doğru seçmelisiniz. Doğru yerde doğru fırçayı kullanmanız gerekir.

 

Makyajda eğer çok imce detaylara dikkat ediyorsanız, belirgin bir makyaj uyguluyorsanız geniş yelpazede bir fırça setine ihtiyacınız olur. Eğer sade, fazla ayrıntıya girmeden makyaj yapmayı tercih ediyorsanız bazı temel fırçalar işinizi görecektir.

 

Bütün makyaj fırçalarında seçim yaparken dikkat edeceğiniz temel bir kural makyaj fırçanızın sağının sağlam ve kıllarının da sağlam bir şekilde tutuşturulmuş olması gerekir.

 

Normalde basit makyaj uygulamalarında sahip olacağınız makyaj fırçası sayısı 6’yı geçmez.

 

Hangi makyaj fırçalarına ihtiyacınız olur?

 

Aslında oldukça ayrıntılı makyaj uygulamalarında oldukça fazla sayıda makyaj fırçası temin etmeniz gerekebilir. Fakat temel düzeyde bir makyajda genelde aşağıdaki makyaj fırçalarına ihtiyacınız olur.

 

Göz makyajınızda göz kapaklarınıza makyaj uygularken bir tane ince bir far fırçası ve bir tane de kalın bir karıştırma fırçası sahibi olun. Karıştırma fırçası da göz makyajınızda ihtiyacınız olan bir fırçadır. Göz kapaklarınızı da hassas bir şekilde tanımlamanızda yardımcı olur.

 

Bir tane dudak fırçası edinin. Rujunuzu sürdükten sonra pürüzleri gidermek ve sürdüğünüz ruja mükemmellik katacak bir üründür dudak fırçası. Dudak fırçasıyla ayrıca dudak kenarlarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz. Ayrıca dudak fırçanızla dudaklarınıza çok iyi biçim verebilirsiniz.

 

Sahip olmanız gereken bir diğer fırça allık fırçasıdır. 3 santim çapında kubbe biçimli bir allık fırçası seçin.

 

Bir kaş fırçası makyaj çantanızda bulundurmanız gereken bir diğer fırça çeşididir. Kılları sağlam olan bir kaş fırçası seçin. Kaç fırçası özellikle kısa kıllı kaşlarda ideal bir üründür. Kaşlarınıza iyi biçim verir.

 

Ayrıca pudra sürmek için pudra fırçası ve bir eyeliner fırçası da temin etmeniz gereken diğer makyaj fırçalarıdır.

 

Makyaj fırçası seçerken dikkat etmeniz gerekenler

 

1. Sert kıllı olan ve ağır makyaj fırçalarından uzak durun. Yumuşak kıllı fırçaları tercih edin. Yumuşak uçlu fırçalar hem daha kolay bir uygulama yapar hem de renkleri eşit bir şekilde dağıtmada daha idealdir.

 

2. Makyaj fırçaların sapları sağlam ve kılları iyi tutuşturulmuş olmalıdır. İyi makyaj fırçaları sık kıllı ve kılları da iyi tutuşturulmuştur.

 

3. Seçeceğiniz makyaj fırçasının kıllarının doğal kullardan yapılmış olmasına dikkat edin. Doğal kılları olan fırçalar sentetik fırçalara göre daha mükemmel bir uygulama imkanı sağlar. Doğal kıllı fırçalar özellikle allık ve göz farı gibi kuru ürünlerde oldukça gereklidir.

 

4. Makyaj fırçanızı seçerken elinizin üzerinde deneyin. Kıları dökülen, gevşemiş olan makyaj fırçalarını almayın.
Toplam Okunma Sayısı: 2227

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu