Makjaysız Güzellik İçin 7 Etkili Yöntem

Makjaysız Güzellik İçin 7 Etkili Yöntem

Güzel ve bakım hissetmeniz için her zaman makyaj yapmanıza gerek yoktur. Makyaj yapmadan da sadece bazı temel cilt bakım tavsiyelerini dikkate alarak da güzel görünebilir ve kendinizi mükemmel hissedebilirsiniz. Aşağıdaki güzellik ve cilt bakım ipuçları makyaj yapmadan da kendinizi güzel ve bakımlı hissetmenizi sağlar.


Makyajsız güzellik için 7 etkili yöntem

 

1. Öncelikle kendi cilt tipinizi öğrenin. Bazı insanlar yağlı bir cilde sahiptirler. Yağlı ciltler genelde çok parlak görünmeye yatkındır. Kuru ciltlerde ise cilt döküntülü ve pul pul görünür. Bu nedenle cilt tipinizi iyi tespit ettikten sonra cilt tipinize uygun cilt akım ürünleri almanız ve cilt bakımınızı cilt tipinize gör uygulamanız gerekir. İyi bir cilt bakımı makyajsız da güzel olmanızı sağlar

 

2. Yüzünüzü her gün yıkamayı ihmal etmeyin. Cilt tipinize uygun bir temizleyici kullanın. Haftada 1 – 2 defa yüzünüze peeling uygulayın. Peelng işlemi cildinizi yenilenerek daha canlı ve genç görünmesine yardımcı olur.

 

3. Cildiniz akne gibi sorunlarsa yatkınsa veya cilt tonunuzla ilgili sorunlar yaşıyorsanız bir cildiye uzmanına görünün. Akneli veya akneye yatkın bir cilt oldukça kötü bir görünüm verir. Üstelik bu tir bir cilde sürekli makyaj yapmak da cildin daha da kötüleşmesine neden olabilir. Hekim cildinizdeki sorun için bir ilaç verebilir.

 

4. Cildinizin güzelliği için cildinize günde 2 defa nemlendirici uygulayın. Cildinizin iyi nemlenmesi iyi görünmesini sağlar. Nemlendirilmiş bir ciltle oldukça güzel görünebilirsiniz. Her zaman kendinizi makyaj yapmak zorunda da hissetmezsiniz. Eğer kuru bir cildiniz varsa cildinizdeki kuruluğu tedavi edece şekilde üretilmiş bir nemlendirici seçin. Eğer yağlı bir cildiniz varsa daha hafif bir nemlendirici kullanın. Aksi halde cilt gözeneklerinizi tıkayabilir.

 

5. Özellikle güneşli havalarda evden çıkmadan 15 dk. önce güneş kremi sürerek çıkın. Güneş cildinize zarar veren en temel unsurlardan birisidir. Güneş yanıkları ise çeşitli cilt sorunlarına neden olabilir. Ayrıca akneli bir cildiniz varsa güneş akne lekelerinizin daha koyu görünmesine de neden olur. Cildinizi güneşe karşı korumak için en az 30 faktör ve üzeri koruma özelliği olan güneş kremlerini tercih edin.

 

6. Cildinizin güzelliği için gece uykunuzu 7 – 8 saat uyuyun. Genelde bu süreler hem de cilt hem de genel sağlık için iyidir. Yetersiz uyku ise cildin kötü görünmesine gözaltlarında şişme ve koyu halkalar oluşmasına neden olur.

 

7. Gün içinde bol su içmeniz de cildinizin görünümünü oldukça olumlu etkiler. Günde 8 bardak su içmeye çalışın. Su hem vücudunuzu hem de cildinizi temizleyerek tazelenmesini sağlar. Cildinizi nemlendirir.

 

Yukarıdaki güzellik ipuçlarını uygulayarak da kendinizi güzel hissedebilirsiniz ve bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Kendinizi güzel hissetmeniz için de her zaman makyaj yapmanıza gerek yoktur. Yukarıdaki makyajsız güzellik ipuçları size yardımcı olacaktır.
Toplam Okunma Sayısı: 2135

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu