Kuşburnu Yağının Cilde Faydaları

Kuşburnu Yağının Cilde Faydaları

Kuşburnu yağı A vitamini ve C vitamini, omega 3 ve omega 6 kaynağıdır. Bu özelliğiyle günlük cilt bakımı rutininizin önemli bir parçası olabilir. Birçok doğal yağda olduğu gibi kuşburnu yağının da cilt bakımında ve güzelliğinde birçok faydası bulunmaktadır. Cilt tarafından kola emilir. Kuşburnu yağının cilt bakımında cilde faydaları şunlardır:

 

Kuşburnu yağı cildi yeniler

 

Kuşburnu yağı A vitamini kaynağıdır. A vitamini sağlıklı cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Bu da cildin daha genç, parlak ve canlı görünmesine vesile olur. Günlük yaşamda birçok etken ( sigara, güneş ışınları, beslenme şekli v.b. ) cildi olumsuz etkileyerek daha çabuk yaşlanmasına yol açar. Kuşburnu yağı ciltteki bu olumsuz etkilere karşı bir koruma sağlar ve cildin mevcut durumunu iyileştirir.

 

Ciltte pigment üretimi

 

Kuşburnu yağı C vitamini açısından zengindir. Bilindiği gibi c vitamini ciltteki lekeler üzerinde iyileştirici bir rol oynar. Kuşburnu yağı da ciltteki koyu lekeler, yaşlanma izleri ve hiper pigmentasyon gibi belirtilere karşı mücadele eder. Bunları görünümünü azaltır. Kuşburnu yağını ciltte etkilenen yerlere direkt uygulayarak olumlu sonuçlar elde etmek mümkündür.

 

Kuşburnu yağı cildinizi iyileştirir

 

Eğer cildinizde egzama sorunu varsa ve bu sorundan dolayı cildinizde kuruma ve kalıntı gibi sorular yaşıyorsanız kuşburnu yağı iyi gelecektir. Kuşburnu yağı kaşıntı ve cildinizdeki kaşıntı ve kurumayı sakinleştirerek cildinize nem katar. Bunu düzenli olarak uygulamanız gerekir. Egzama alerjik bir sorun olduğu için kuşburnu yağını cildinize uygulamadan önce cildinizin görünmeyen bir yerine biraz uygulayarak cildinizde her hangi bir alerjik reaksiyon gelişip gelişmediğini kontrol edin. Eğer bir sorun görünmezse egzamadan dolayı kuruyan ve kaçınan cilt bölgelerinize kuşburnu yağını uygulayabilirsiniz.

 

Kuşburnu yağı cildin görünümünü geliştirir

 

Kuşburnu yağı içerdiği içerikler yönüyle cildinizdeki kırışıklılar ve yaşlılık izlerinin azalmasında yardımcı olur.

 

Kuşburnu yağı tırnaklarınız için faydalıdır

 

Tırnak sağlığı elbette ki cilt sağlığından ayrı düşünülmemelidir. Tırnak bakı da normal cilt bakım rutinin içine dahil edilmelidir. Tırnaklarınızı bir parça kuşburnu yağının içine daldırıp biraz o şekilde beklemeniz tırnaklarınıza oldukça iyi gelecektir. Tırnaklarınıza ve kütiküllerinize yumuşaklık vererek at tırnağı oluşmasına ve tırnaklarınızın  kırılmasına engel olur.
Toplam Okunma Sayısı: 11736

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu