Kurumuş Tırnaklar İçin Bakım

Kurumuş Tırnaklar İçin Bakım

Kuru tırnaklar çirkin görünümün yanı sıra acıya da sebep olabilirler. Tırnak kırılmaları, yarılmaları genelde tırnak kuruluğundan kaynaklanır. Bu sorun eldiven olmadan sert kimyasallar kullanmaktan da kaynaklanabileceği gibi yaşlanma nedeniyle de olabilir.

 

Fakat tüm bunlara rağmen tırnak kuruluğu için çözüm yolları da bulunmaktadır. Aşağıdaki tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

 

1. Tırnaklarınızı nemlendirin. Yoğun kremler ve vaselin bu konuda iyi sonuç verir.

 

2. Aseton kullanmaktan kaçının. Çünkü bu tür maddeler tırnaklarınızı kurutabilir. Oje çıkarıcı olarak aseton içermeyen bir ürün seçin.

 

3. Tırnaklarınızı bir süre için zeytin yağına daldırın zeytin yağı tırnaklarınızı yumuşatmak için harikadır ve zeytin yapını vücut yağı yapımında da kullanabilirsiniz.

 

4. Bulaşıklıkları yıkarken, temizlik yaparken eldiven giyinin. Çünkü bu işlerde kullandığınız kimyasallar tırnaklarınızı kurutabilir.

 

5. Eğer tırnaklarınız sürekli kuruyorsa hekime danışın. Bazı vakalarda sürekli tırnak kurulukları bir hastalığın veya bir yetersizliğin belirtisi olabilir.

 

6. Ellerinizi ve tırnaklarınızda kurumaya karşı düzenli olarak losyon kullanın. Güneşten koruyucu ve losyon kombinasyonu el sağlığınızı için oldukça fayda sağlar.
Toplam Okunma Sayısı: 3534

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu