Kuru ve Kırılmış Saçlara Doğal Nemlendirme

Kuru ve Kırılmış Saçlara Doğal Nemlendirme

Saçların kuru, yağlı ve normal olmak üzere 3 türü vardır. Kuru saçlar zarar görmeye en yatkın olanıdır. Kuru saçlar sıklıkla kırılırlar. Kuru saçlarda saçların bakımı, saçları nemli ve yumuşak tutmak, sağlıklı ve canlı görünmelerini sağlamak önemlidir. Birçok saç bakım ürünleri alkol ve diğer sert kimyasallardan içerir. Bu maddeler saçların doğal yağ tabakasına zarar vererek kurumalarına neden olur. Ayrıca saçlara yapılan sıcak uygulamalar da saçara zarar vererek kurumalarına yol açar. Saçlarınıza zeytinyağı ile masaj uygulayarak doğal bir nemlendirme sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek saçlarınıza doğal nem kazandırabilirsiniz.

 

1. Her iki elinizin parmak uçlarıyla saç derinize nazikçe ve dairesel hareketlerle 1 – 2 dakika kadar masaj yapın. Bu derinizdeki kan akımını canlandırarak saç foliküllerinizi besler, saçlarınızı güçlendirir. Saç derisi masajı kuru ve kırılmış saçlara nem kazandırmak için iyi bir yöntemdir. Saçların doğal yağ tabakasını canlandırır.

 

2. Mikrodalga fırında veya ocakta birkaç yemek kaşığı kadar zeytinyağını ısıtın. Mikrodalga fırına koyacaksanız 10 sn. kadar ısıtın. Ocakta ısıtacaksanız kısık ateşte 1 dk. kadar ısıtın. Sonra zeytinyağını saçlarınıza ve saç derinize masaj yaparak uygulayın. Uyguladıktan sonra 20 dk. kadar bekleyin. Sonrasında şampuanla yıkayarak durulayın. Bu işlemi ayda 3 – 4 defa uygulayın. Bu işlem saçlarınıza derin nemlendirme sağlar
Toplam Okunma Sayısı: 2971

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu