Kuru Saçlar İçin Bakım

Kuru Saçlar İçin Bakım

Saman gibi saçlar insana kendini kötü hissettirir. Fakat bu çözülemeyecek bir sorun değildir. Doğru bir saç bakım rutini kurumuş, cansız saçlarınıza ihtiyacı olan nemi kazandıracaktır. Böylelikle saçlarınız parlak ve ipeksi görünecektir.

 

Peki bunun için neler yapmalısınız?

 

1. Saçlarınızı iki günde bir defa nemlendirici bir şampuanla yıkayın. Nemlendirici şampuanlar saçlarınıza nem çekmeye yardımcı olur.

 

2. Kuru saçlar için özel olarak yapılmış saç kremi kullanın. Saç kremini saçınıza iyice yedirin ve birkaç dk. kadar bekleyin. Bu salçanızda nemi tutarak daha pürüzsüz olmasına yardımcı olacaktır.

 

3. Saç kremini sürüp birkaç dakika bekledikten sonra saçınızı soğuk suyla iyice durulayın. Böylelikle saç kütikülünüzü daha iyi kapatacak ve parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

 

4. Saçlarınızdaki en kuru bölgelere jojoba yağı uygulayın. Jojoba yağı saç köklerinizde kaybolan doğal yağı tekrar yerine getirmeye yardımcı olarak saç kuruluğunuzu iyileştirecektir.

 

Dikkat etmeniz gerekenler

 

1. Güneşli havalarda eğer uzun süreyle dışarıda olacaksanız daha fazla koruma için güneşten koruyucu özelliği olan saç kremlerinden kullanın.

 

2. Kuru saç köklerinize iyi gelmesi için bol su için ve bol sebze ve meyve tüketin. Çünkü bu tür beslenmeniz saçlarınızdaki nemi artırır ve saç sağlığınızı besler.

 

3. Saç boyama ve perma gibi şeylerden kaçının. Çünkü bunlar saçlarınızı daha çok kurutur.
Toplam Okunma Sayısı: 6457

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu
yasemin 2016-12-22 16:47:43

Doa Kozmetiğin katı hindistan cevizi yağı kuru saçlara gerçekten çok iyi geliyor.