Kıvırcık Saçlar İçin Bakım İpuçları

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım İpuçları

Kıvırcık saçları idare etmek kimi zaman zor olabiliyor. Fakat buna rağmen yine de kıvırcık saçlar için uygun bakım yolları bulunmaktadır. Eğer siz de kıvırcık saçlara sahipseniz aşağıdaki bakım ipuçları size yardımcı olacaktır.

 

1. Saçlarınızı her seferinde kıvırcık saçlar için uygun olan şampuanlarla yıkayın. Saçlarınızın çabuk yağlanmaya müsait olsa bile nemlendirici bir formül kullanın.

 

2. Kremi bol miktarda kullanın ve yaklaşım 2 dk. süreyle saçınızda tutun. Saçınızı sadece şampuanlamanız kıvırcık saçlarda nemi tutmak için yeterli değildir. Bu nedenle saç kremi içeren bir şampuan veya ayrıca saç kremi kullanın.

 

3. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir havluyla saçlarınızı nazikçe fazla ovmadan kurutun. Saçlarınızı fazla ovmanız saçlarınızı daha sorunlu bir hale getirebilir.

 

4. Geniş dişli bir tarakla ıslak saçlarınızı tarayarak saçlarınızı düzleştirin. Saçınızı tararken önce saç uçlarınızdan başlayın. Sonra saç diplerinizden aşağı doğru kayın.

 

5. Avuç içinize jel dökün ve bununla ıslak saçlarınıza masaj yapın. Çok fazla jel kullanmaktan kaçının. Aksi halde saçınız kuruduğu zaman oldukça sert olabilir.

 

6. Saçlarınızın ıslaklığını havluyla aldıktan sonra tam olarak kendi kendine kurumasını bekleyin. Eğer saç kurutma makinesi kullanacaksanız en düşük ayarda ve biraz uzaktan tutarak kurutmaya çalışın. Bu saçlarınızdaki nemi daha iyi tutar.
Toplam Okunma Sayısı: 2912

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu