Kış Aylarında El Bakımı

Kış Aylarında El Bakımı

Soğuk ve rüzgarlı havalar cildin nem düzeyine zarar vererek kurumalarına neden olur. Ciltteki bu belirtiler en çok ellerde kendini gösterir. Çabuk kurur ve çatlarlar. Hatta çatlayan yerlerde kanama da olabilir. Fakat kış aylarında ve diğer soğuk ve rüzgarlı havalarda bazı basit el bakımı yöntemleriyle bu olumsuzlukları önlemek veya hafifletmek mümkündür. Kışın el bakımı için 3 etkili yöntem aşağıda belirtilmiştir.

 

1. Kışın veya soğuk ve rüzgarlı havalarda dışarıda eldiven giyinmeyi alışkanlık haline getirin. Bulaşık yıkarken veya evde temizlik yaparken mutlaka lastik bir eldiven giyinin. Sıcak su ve deterjanlardaki kimyasal maddeler ellerin nem düzeyine zarar verebilir ve elleri tahriş edebilir.

 

2. Nemlendirici cihaz kullanın. Kış aylarında soğuk hava ev içini oldukça kurutur. Nemlendirici cihaz evinizdeki kuru havayı nemli tutmaya yardımcı olur. Kuru hava elerinizi kurutur ve tahriş eder.

 

3. Kışın ellerinizi nemlendirin. Ellerinizi yıkadıktan sonra el losyonu veya krem kullanın. Kullanacağınız losyon veya kremin doğal maddeler içermesine dikkat edin.
Toplam Okunma Sayısı: 1570

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu