Kış Aylarında Cilt Tipine Uygun En İyi Yüz Nemlendiricileri

Kış Aylarında Cilt Tipine Uygun En İyi Yüz Nemlendiricileri

Kış Aylarında Cilt Tipine Uygun En İyi Yüz Nemlendiricileri

 

Kış aylarında soğuk havaların ve rüzgarın etkisiyle yüzünüz kurumaya daha yatkın olur. Kışın yüzünüzdeki kurumalara karşı iyi bir yüz nemlendiricisi kullanmanız gerekir. Fakat yüz nemlendiricisini seçerken cilt tipinizi de dikkate almanız gerekir. Bu konuda aşağıdaki önerileri dikkate alabilirsiniz.

 

Kuru ciltler için nemlendirici

 

Eğer normalde kuru bir cildiniz varsa cildinizi daha gergin ve döküntülü hissetmeniz normaldir. Kış aylarında özellikle burun, kaş ve çene bölgenizde daha fazla kuruluk hissedebilirsiniz. Kuru cildiniz kışın daha kurumaya yatkın olur. Bu nedenle yüz nemlendiricisi seçerken cildinize daha fazla nem sağlayacak, cildinizin sıvı ihtiyacına yardımcı olacak bir nemlendirici seçmelisiniz.

( Kuru Ciltler İçin Yüz Nemlendirici Yağ Tarifi )

 

Yağlı ciltler için nemlendirici

 

Eğer yağlı bir cildiniz varsa bu hiç nemlendirici kullanmayacağınız anlamına gelmez. Sizin de nemlendiriciye ihtiyacınız olacaktır. Yağlı ciltler parlamaya daha müsaittir. Cilt gözenekleri yağlı ciltlerde daha çabuk tıkanır ve bu da akne gibi cilt sorunlarına yol açabilir. Yağlı ciltlerde cildi yormadan hafif bir nemlendirme sağlayacak nemlendirici bir losyon seçilmesi daha uygundur. ( Yağlı Bir Yüz İçin Çözümler )

 

Karma ciltler için nemlendirici

 

Eğer cildiniz normalde kuru ve döküntülü ise fakat yüzünüzün T bölgesinde yağlanma oluyorsa karma bir cildiniz vardır. Karma ciltlerde cilt tipine göre nemlendirici seçimi daha zor olabilir. Nemlendirici seçerken yüzünüzdeki daha hassas bölgeleri korumanız ve dengeli bir şekilde nemlendirme sağlamanız gerekir.

 

Hassas ciltler için nemlendirici

 

Eğer kış aylarında cildiniz daha hassas ise ve kızarmaya müsaitse özellikle burun çevrenizde kurumuş yamalı bölgeler oluşabilir. Aslında bu cilt tipi tam kuru veya tam yağlı değildir. Genelde cilt döküntüleri daha yaygın yaşanır. Hassas bir cildiniz varsa cildinizi yatıştırırken nem ihtiyacını da karşılayacak hafif bir nemlendiriciye ihtiyacınız vardır.

( Hassas Ciltler İçin Bakım Tavsiyeleri )
Toplam Okunma Sayısı: 2648

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu