Kırışıklıklar İçin Arındırıcı Yüz Maskesi

Kırışıklıklar İçin Arındırıcı Yüz Maskesi

Yaş ilerledikçe kırışıklılardan kaçınmak oldukça zorlaşır. Fakat kırışıklıklara karşı zamanında önlemleri almak kırışıklıkların görünmesini oldukça geciktirebilir. Böylelikle yaşınız ilerlese de daha genç görünen bir cilde ve yüze sahip olabilirsiniz. Aşağıdaki kırışıklık karşıtı yüz maskesini uygulayabilirsiniz. Yüzünüze maske uygulamadan önce bir arındırma işlemi yapmanız da oldukça fayda sağlayacaktır.

 

1. Günde 2 defa suda çözünebilir bir temizleyiciyle nazikçe yüzünüzü ve boynunuzu yıkayın. Bu şekilde bir temizleme kırışıklıkları önleme ve mücadele için harika bir ilk adım olacaktır. Böylelikle cildinizdeki tahriş ve aşırı kuruma riskini de azaltırsınız.

 

2. Sonra cilt toniğini uygulayın. Bunu uygulamak için nazikçe ve dairesel hareketlerle uygulayın. Yüze cilt toniği uygulamanız cildinizde kalan son kir ve makyaj kalıntılarını temizleyecektir. Aynı işlemi boyun kısmınız için de uygulayın.

 

3. Bu aşamada balkabağı yüz maskesini uygularken göz çevrenizden uzak tutun. 12 tane bademi bir öğütücüde iyice öğütün. Buna çeyrek fincan kadar bal ve yarım çay kaşığı kadar zeytinyağı ekleyin. İyice karıştırın. Bu karışıma 200 gr kadar balkabağı püresi ekleyin. Hepsini birlikte tekrar iyice karıştırın. Yüz maskeniz hazırdır. Bu yüz maskesini daha önce temizlemiş olduğunuz yüz ve boyun bölgenize uygulayın. 10 dk kadar bekleyin. Süre bitiminde maskeyi duştayken ılık suyla yüzünüzden ve boynunuzdan temizleyin. Bu yüz maskesini haftada 1 defa uygulayın.

 

Balkabağı maskesi kırışıklık giderici özelliğinin yanında ayrıca alfa hidroksi asit içermektedir. Alfa hidroksi asit cilde parlaklık verir ve yumuşaklık sağlar. Balkabağı aynı zamanda A ve C vitamini kaynağıdır.

 

4. Her uygulama sonrasında cildiniz çok hafif nemliyken nemlendiricinizi uygulayın. Bu cildinizi nemli tutacak ve kırışıklıları önlemeye veya olan kırışıklıklarınızın görünümünü azaltmaya yardımcı olacaktır.
Toplam Okunma Sayısı: 3903

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu