Kırışıklık Azaltmak İçin Nemlendirici Nasıl Kullanılır?

Kırışıklık Azaltmak İçin Nemlendirici Nasıl Kullanılır?

Ciltte nem kaybı artıkça kırışıklık ve çizgilerin görünümünde de artış olur. Bu nedenle genç ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak için cildin nem ihtiyacını karşılamak gerekir. Cildin nem ihtiyacını karşılamanın yollarından birisi iyi bir nemlendirici kullanımıdır. Cilt için nemlendirici kullanırken aşağıdaki hususlar dikkate alınmalıdır:

 

1. Ciltteki kir ve tozlar cilt gözeneklerinin tıkanmasına neden olur. Bu nedenle yüz ve boyun bölgesini sabah ve gece yatmadan önce nemlendirici özelliği olan bir temizleyiciyle yıkamak faydalıdır. Yüzü ve boynu yıkadıktan sonra tam olarak kurutmamak ve biraz nemli bırakmak daha uygundur.

 

2. Cildin nem ihtiyacını karşılamak ve güneşin ultraviyole ışınlarına karı korumak için en az 30 faktör ve üzeri ve nemlendirici özelliği de olan güneş kremi kullanılmalıdır. Güneş ışınlar cildin nem düzeyine zarar verebilir ve cildi kurutabilir. Ciltte kırışıklıkları artırır.

 

3. Cilde herhangi bir kozmetik uygulamadan önce nemlendirici uygulanmalıdır. Bu cildin daha uzun süre nemli almasına yardımcı olur.

 

4. Kullanılan nemlendirici cilt tipine uygun derin temizleme sağlayacak bir cilt temizleyici kullanılmalıdır. Krem temizleyiciler kuru ciltler de daha iyidir. Jel temizleyiciler yağlı ciltlerde daha etkilidir.

 

5. Cilt temizliğinden sonra ciltteki ölü cilt hücreleri atarak cildin yenilenmesini sağlamak için cilde peeling uygulanmalıdır. Kuru ciltlerde haftada bir defa peeling işlemi uygulanabilir. Yağlı ciltlerde ise haftada iki defa peeling işlemi uygulanabilir.

 

6. Peeling uygulandıktan sonra cilt hafif nemliyken cildin nem düzeyin artırmak için nemlendirici uygulanır.

 

7. Göz çevresindeki hassas bölgelerde çizgileri ve kırışıklıkları engellemek için bir göz kremi uygulanır.

 

8. Ciltte daha derin bir peeling etkisi yapmak için ciltte kullanılabilecek bir peeling fırçası tercih edilmelidir.

 

9. Kullanılan nemlendirici ürünler konusunda eğer ciltte bir tahriş oluşursa kullanımı bırakmalıdır. Herhangi bir cilt iltihaplanmasında hekime danışılmalıdır.
Toplam Okunma Sayısı: 2236

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu