Kırılmış Saçlara Doğal Nemlendirme

Kırılmış Saçlara Doğal Nemlendirme

Saç türleri içinde kuru saçlar zarar göremeye daha müsaittir. Kurumuş saçlarda kırılmalar daha çok görülür. Bu nedenle kuru saçların nem ihtiyacını iyi karşılamak, yumuşak ve parıldayan bir görünüme kavuşturmak için çeşitli doğal çözüm yöntemleri vardır. Fakat genelde ser kimyasallar ve alkol içeren saç bakım ürünleri saçların doğal yağ tabakasına zarar verir. Kurumuş saçların nemini geri kazanmasında zeytinyağı ve masaj yöntemi doğal bir nemlendirici etkisi yapacaktır.

 

1. Parmak uçlarınızla saç derinize dairesel hareketlerle masaj yapın. Masaj saç derinizdeki dolaşımı canlandırarak saç foliküllerinizi besler. Saçlarınızın daha güçlü çıkmasını sağlar. Saç derisi masajı ayrıca saçlarınıza doğal bir nemlendirici özellik katar. Çünkü saç derisindeki yağ tabakasını canlandırır.

 

2. Kuru saçlarınız için zeytinyağı yöntemini de deneyebilirsiniz. Mikrodalga fırında birkaç yemek kaşığı kadar zeytinyağını 10 sn kadar ısıtın. Sonra ısınan zeytinyağını saçlarınıza ve saç derinize masaj yapar şekilde uygulayın. Zeytinyağı saçlarınızda 20 – 60 dk kadar durmalıdır. Sıcak zeytinyağının her bir saç kökünüze derin bir şekilde nüfus etmesini sağlar. Bu derin saç nemlendirici tedaviyi ayda birkaç defa uygulayın. Her uygulamadan sonra saçlarınızı iyice şampuanlayarak durulayın. Zeytinyağını ocakta küçük tencerede de düşük ısıda 1 dakika kadar ısıtabilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 2266

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu