Kilo Verdiren Besinler

Kilo Verdiren Besinler

Güvenli bir şekilde kilo vermek için tüketebileceğiniz besinler bulunmaktadır. Ayrıca bu besinleri tüketmenin yanında sağlıklı yaşam değişiklikleri de kilo vermenizde size yardımcı olacaktır.

 

Kısa zamanda hızlı kilo vermeniz, düzensiz beslenme ve diğer sorunlardan kaynaklanan kas kayıpları safra taşlarınız için bir risk oluşturabilir.

 

Kilo verdiren besinler

 

1. Bazı besinler doğal olarak metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırır. Turunçgil meyveleri ve elma ve dutgiller gibi meyveler kilo vermeye yardımcı olur. Aynı şekilde soya fasulyesi, sarımsak yağı da kilo vermede yardımcı besinlerdir.

 

2. Diyetinizi daha fazla sulu sebzelerle zenginleştirin. Kabak, salatalık, domates ve kereviz tüketebileceğiniz besinler. Çorba ve salata da kilo vermenize imkan sağlar.

 

3. Akşam yemeğinde sebze ve tahılları eşit miktarlarda yemeye çalışın. Lif zengini sebzeleri özellikle tüketebilirsiniz. Bunlar sizi daha çabuk doyurur.

 

4. Günde en az 8 bardak su için. Su vücudunuzdaki toksinleri dışarı atarak vücudunuzu temizler ve sıvı ihtiyacınızı karşılar. Kilo vermenize de yardım eder.

 

5. Meyve suyu içmek yerine meyve yemeyi deneyin. Meyveyi yemeniz sizi daha tok tutar. Ayrıca bir meyve yemeniz, bir bardak meyve suyu içmenizden daha az şeker tüketmenize yarar.

 

6. Yemeklerinizde baharat ve soslar kullanarak yemeklerinizi zenginleştirebilirsiniz. Fakat tereyağı, katı yağ kullanmaktan kaçının. Çünkü bunlar en temel kötü yağ kaynaklarıdır. Kilo almanıza neden olur.

 

7. Günde 2 – 3 defa düşük yağlı yoğurt yiyin. Bu kilo vermenize yardımcı olur ve vücut yağlarınızı düşük düzeyde tutar. Yoğurt ayrıca iyi bir kalsiyum kaynağıdır.

 

8. Kilo vermek için yukarıdaki beslenme önerilerinin yanında her gün en az 30 dk. düzenli olarak egzersiz yapın. Egzersizi de diyetinizle birlikte yürütürseniz daha sağlıklı ve daha kısa sürede kilo verebilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 2580

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu