Kaşlar Nasıl Biçimlendirilir?

Kaşlar Nasıl Biçimlendirilir?

Kaşlar yüzünüzün doğal güzelliğini tamamlar. Bu nedenle kaşlarınızı büyük bir keyifle biçimlendirerek doğal güzelliğinize katkıda bulunabilirsiniz. Kaşlarınızı biçimlendirmek için aşağıdaki adımları uygulayarak yüzünüzde de gayet doğal bir güzel yaratabilirsiniz.

 

1. Bir kaş fırçasıyla kaşlarınızı dik tarayın. Eski bir maskara değneğini bu adım için kullanabilirsiniz.

 

2. Aynaya bakarak kaşlarınızda başıboş duran ve görünümü bozan tek tük kıllar varsa onları belirleyin.

 

3. Bir eyeliner kalemiyle kaşlarınızda istediğiniz biçimi yaratın. Eyeliner kaleminizle kaşlarınız için bir biçin verirken doğal kaç biçiminizden çok fazla sapmayın. Çizdiğiniz kaç biçimi sınırının altında kalanlar cımbız veya ağda ile alınabilir.

 

4. Kaşlarınızda başıboş duran veya görünümün dışında kalan kılları cımbızla alacaksanız temiz bir cımbız kullanın. Cımbız tek tük görünen kıları hızlıca almakta daha iyidir.

 

5. Bir sefere birkaç yığını veya kümelenmiş kılları almak için ise ağda daha uygundur. Evde kendiniz ağdayı kullanacaksanız kullanım yönergelerine dikkat edin veya bir profesyonel güzellik uzmanından yardım alın.

 

6. Kaşlarınızdaki fazlalıkları aldıktan sonra kaşlarınızı kendi biçimine göre tekrar fırça ile tarayın. Eğer kaşlarınız seyrekse kaşlarınızı tamamlayıcı bir renkte eyeliner kalemi ile dolgun hale getirebilirsiniz.

 

7. Kaşlarınıza biçim verirken istediğiniz biçimde tutmak için kaş şekillendirme mumu uygulayın.
Toplam Okunma Sayısı: 2654

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu