Kalem Eyeliner Nasıl Kullanılır?

Kalem Eyeliner Nasıl Kullanılır?

Göz rengine uygun kalem eyeliner seçimi

 

Kalem eyeliner kullanarak gözlerinize kolay bir şekilde güzel bir görünüm katabilirsiniz. Çok çeşitli renklerde kalem eyeliner bulmanız mümkün. Gözlerinizin rengini daha belirginleştirecek bir kalem eyeliner seçebilirsiniz. Örneğin gözlerinizin rengi açık kahverengi renkteyse gözlerinizi koyu mavi bir kalem eyeliner ile vurgulayabilirsiniz. Mavi gözlerde ise koyu lavanta renkli bir eyeliner daha çekici bir hava katar. Eğer alt göz kapağınıza kalem eyeliner uygulayacaksanız bunu kirpiklerinizin altına uygulayabilirsiniz. Yapılacak uygulamada yumuşak bir eyeliner seçebilirsiniz. Bu hassas olan göz çevreniz için cildinize karşı daha hassas davranmanıza yardımcı olur.

 

Kalem eyeliner nasıl kullanılır?

 

1. En çok kullandığınız elinizle kalem eyelinerı gözünüzün iç köşesine doğru konumlandırın. Gözlerinizi hafif kısın.

 

2. Eğer sağ elinizi kullanıyorsanız sol elinizle göz kapağınızı kulağınıza doğru çekin. Böylelikle biraz gerginlik yaratmış olursunuz ve kalem eyeliner göz kapağınız üzerinde sorunsuz bir şekilde gider. Kaleminizle kirpiklerinizı yakın bir şekilde konumlandırarak üst göz kapağınızda hat oluşturun.

 

3. Göz kapağınızın sonuna geldiğinizde çizgi biraz konik bir hal alır.

 

4. Alt göz kapağının iç köşesinde kaleminizi konumlandırın ve dış köşesine doğru hat çekin.

 

5. Gözünüzün dış köşesinde alt hat ile üst hattı birbirine birleştirin.

 

6. Aynı adımları diğer gözünüz için de uygulayın.

 

Kalem eyelinerınızı 3 aydan daha fazla kullanmayın. Bu kalem eyelinerlarda önemli bir hijyen kuralıdır. Çünkü eski eyelinerlar gözlerinizde enfeksiyona neden olabilir. Her 3 ayda 1 defa kalem eyelinerınızı değiştirin.
Toplam Okunma Sayısı: 4131

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu