Jel Eyeliner Nasıl Sürülür?

Jel Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyelinerlar gözlere biçim verirler ve anlam katarlar. Jel eyelinerlar oldukça popüler. Çünkü sıvı eyelinerlardan daha yumuşak bir görünüme sahipler, daha kolay uygulanıyorlar ve daha uzun süre kalıcılar. Jel eyelinerlar birçok farklı tonlarda olabilirler. Lacivert, erik, gri, kahverengi ve siyah…. Aşağıda jel eyelinerın nasıl sürüleceği ve nelere dikkat edileceği anlatılmıştır.

 

1. Eyeliner fırçanızın ucunu jel eyelinerın içine daldırın. Eğer çok fazla aldıysanız fazlalığını atın.

 

2. Bir aynaya bakarak bu işlemi yapın. Kirpiklerinizi tam görebilmek için gözlerinizi hafifçe kısın.

 

3. Eyeliner fırçanızı göz kapağınız boyunca sabit bir şekilde süpürün. Gözlerinizin iç köşesinden başlayarak dış köşesine doğru kirpik tabanınız boyunca bunu uygulayın.

 

4. Jel eyeliner tamamen kuruyana kadar gözlerinizi kırpmaktan kaçının. Eğer jel eyeliner kurumadan önce göz kapaklarınızı hareket ettirirseniz eyeliner dağılabilir.

 

5. Eğer arzu ederseniz bu işlemi alt kirpikleriniz için de uygulayın. Eğer alt göz kapağınıza eyeliner uygularsanız üst kirpiklerinizin için uyguladığınız renkten daha yumuşak bir renk seçin.

 

6. Eyeliner göz farı uygulandıktan sonra ve maskaradan önce uygulanır.

 

7. Göz çevrenize uygulayacağınız herhangi bir makyaj veya diğer kozmetik ürünlerinde her zaman dikkatli olun. Çünkü bu bölge oldukça hassastır ve kolayca tahriş olabilir.
Toplam Okunma Sayısı: 5351

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu