İnce Dudaklara Ruj Nasıl Sürülür?

İnce Dudaklara Ruj Nasıl Sürülür?

Her ne kadar ince dudaklara sahip olsanız da uygulayacağınız bazı ruj sürme teknikleri ile dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterebilirsiniz. Doğru ruj sürme tekniğinin yanında doğru ruj seçimi de dudaklarınızı daha dolgun göstermesinin yanında daha seksi göstermeye yardımcı olacaktır. İnce dudaklara ruj sürme ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

1. Dudaklarınızın rengiyle iyi eşleşen bir ruj ve dudak kalemi seçin. Parlak kırmızı tonlar ince dudaklarda daha çarpıcı ve etkileyici görünür.

 

2. Dudaklarınıza ruj uygulamadan önce dudaklarını yumuşak kıllı temiz bir diş fırçasıyla ovarak ölü deri döküntülerinde arındırın ve nemli temiz bir bezle temizleyin. Bu aslında dudaklarınızın nemli ve dolgun görünmesine de katkı sağlar. Ölü deriden arındırılmış dudaklara ruj daha iyi sürülür.

 

3. Yüzünüze uyguladığınız fondöteni dudaklarınıza da uygulayın. Uygulama sonrasında fondöteninizin dudaklarınızda kuruması için birkaç saniye bekleyin. Eğer isterseniz dudaklarınıza biraz da yüz pudrası sürebilirsiniz. Bu rujunuzu ve dudak kaleminizi uygularken size bir baz sağlar.

 

4. Ağzınızı kapayın ve üst dudağınızın V bölgesinden, dış çevresinden başlayarak dudak kaleminizle çerçeve çizin. Her iki ağız köşenize kadar dudak kaleminizi dudak biçiminizle uyumlu olacak şekilde çizin. Daha sonra aynı işlemi alt dudağınız için yapın. Alt dudağınızın dış çevresinden merkez kısmında her iki yana doğru dudak kaleminizi sürükleyerek alt dudağınıza da çerçeve çizmiş olun. Her iki dudağınızda çizdiğiniz çerçevenin uçları dudak kenarlarınızda düzgün bir şekilde birleşmelidir.

 

5. Dudaklarınıza çerçeve çizdikten sonra dudaklarınızın kalan kısmını yine dudak kaleminizle doldurun. Aslında bu adımı yapmak zorunda değilsiniz fakat bu şekilde dudaklarınızın kalen kısmını dudak kaleminizle doldurursanız süreceğiniz ruj daha uzun süre gider, gün boyunca daha kalıcı olur.

 

6. Rujunuzu uygulamak için ruj fırçanızı kullanın. Rujunuzu sürerken ruj fırçasını yine aynı dudak kaleminizi uyguladığınız şekilde sürün. Dudaklarınızın merkezinden başlayın ve dışa doğru fırçalayın. Dudak fırçası kullanırsanız rujunuz daha eşit bir şekilde dağılır. Dudaklarınıza daha fazla dolgunluk eklemek istiyorsanız, özellikle alt dudağınıza, orta kısma biraz simli dokunuşlar yapabilirsiniz.

 

7. Eğer dudaklarınız çok ıslak ve parlak görünüyorsa dudaklarınızı kapayarak temiz ince bir kağıt havlu veya peçeteyle biraz ıslaklığını alın. Temiz, ince bir bez de kullanabilirsiniz.

 

İnce dudaklarınıza süreceğiniz rujlar açık ve parlak renkler olmalıdır. Çok mat ve çok koyu renklerden uzak durun.
Toplam Okunma Sayısı: 3684

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu