Hızlı Ve Sağlıklı Zayıflamanın / Kilo Vermenin Yolları

Hızlı Ve Sağlıklı Zayıflamanın / Kilo Vermenin Yolları

Zayıflamak istiyorsanız ve bunu da hızlı bir şekilde gerçekleştirmeyi planlıyorsanız bu hususta sağlıklı yöntemleri denemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Yani hızlı ve sağlıklı kilo vermeniz mümkündür. Aşağıdaki önerileri uygulayarak hafta 1-5 kilo ve hatta daha fazla kilo vererek zayıflayabilirsiniz.

 

Nasıl hızlı kilo verilir?

 

Hızlı kilo vererek zayıflamak için 1 haftada her gün aldığınız kalorilerden 500 kalori daha fazla yakarsanız yarım kilo ile 1 kilo arasında verebilirsiniz.

 

Daha hızlı kilo vermek için daha az tüketmeniz ve daha fazla egzersiz yapmanız gerekir.

 

Örneğin günde 1.050 – 1.200 kalori alırsanız her gün 1 saatlik egzersiz yapmalısınız. Bu şekilde ilk hafta 1.5-2.5 kilo arasında verebilirsiniz. Fakat kısa sürede aşırı derecede kalori yakmaya ve zayıflamaya çalışmamanız gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü tehlikeli olabilir

 

Hızlı kilo verirken tükettiğiniz tuz ve nişasta miktarını azaltın. Tuz ve nişasta miktarını azaltmanız vücudunuzdaki sıvı tutulmasını azaltacaktır. Bu da daha hızlı zayıflamanıza yardımcı olur.

 

Hızlı kilo vermek için diyet

 

Hızlı kilo vererek zayıflamak için tuz ve nişasta miktarını azaltmanın yanında hayvansal yağları da mümkün olduğunca minimize etmeniz gerekiyor. Hızlı zayıflamanızda meyve ve sebzelere, yumurta beyazına, soya ürünlerine, yağsız tavuk göğsü, balık, kabuklu deniz ürünleri, yağsız süt ürünleri ve çok az yağlı kırmızı ete odaklanmanız size yardımcı olacaktır.

 

Sebze tüketmeniz sizi daha tok tutacaktır.

Bol su içerseniz daha tok olursunuz.

Can sıkıntısından kendinizi yemeye vermeyin. Meşgul olabileceğiniz şeyler bulun.

Bir seferde çok fazla yemekten kaçının.

Öğünlerinizi atlamayın.

Psikolojinizi güçlü tutun. Depresyon gibi sorunlar sizi daha fazla yemeye sevk edebilir.

 

Hızlı kilo vermek için egzersiz

 

Hızlı kilo vererek zayıflamak istiyorsanız uygulayacağınız diyetin yanında en önemli şey egzersiz yapmaktır. Egzersiz yapmadan zayıflamaya çalışmak genelde başarısızlıkla sonuçlanır.

 

Her gün yapacağınız orta düzeyde bir egzersizi daha fazla ve hızlı kalori yakmanıza yardımcı olarak hızlı kilo vermenize imkan sağlar. Bunun için kardiyovasküler egzersizler ve ağırlık kaldırma çalışmaları yapabilirsiniz.

 

Kardiyovasküler egzersizler daha fazla kalori yakmaya yardımcı olur. Hızlı kilo vermek için idealdir. Kardiyovasküler egzersizlerden sonra haftada birkaç saat kadar ağırlık kaldırma çalışmaları yapmalısınız. Egzersiz öncesi ısınma hareketlerini yapın.

 

Hem diyete hem de egzersiz çalışmalarına başlamadan önce 2 hususta da hekime görünmeniz doğru olacaktır. Çünkü plansız yağılan ve kişiye özel olmayan egzersizler ve diyetler başarıdan çok başarısızlık getirebilir ve hatta kişi sağlığı için tehlikeli olabilir.
Toplam Okunma Sayısı: 3672

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu