Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır?

Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj yapmanız gerekiyor. Fakat zamanınız da dar. Kısa zamanda makyajınızı yaparak işinize koyulmanız gerekiyor. İşte size bunun için hızlı makyaj yapmanın püf noktaları:

 

1. Hızlı makyaj yaparken eğer cildiniz temizse fondöten ve kapatıcı kullanma aşamalarını atlayabilirsiniz. Eğer cildinize yine de biraz renk katmak isterseniz biraz renklendirici bir nemlendirici uygulayabilirsiniz. Eğer cildiniz temiz değilse ve temizleme şansınız o an için yoksa bir stick fondöten veya kapatıcı uygulayabilirsiniz. Bunu gereken yerlerinize uygulayın. Sonrasında pudranız uygulayın. Sonrasında krem göz farınızı ve diğer dudak makyajınızı uygulayın. Krem göz farınızı parmak uçlarınızla da uygulayabilirsiniz.

 

2. Eğer kapatıcı kullanacaksanız ağız köşelerinize, gözaltlarınızdaki koyu halkalara, burun kenarlarınıza ve gözlerinizin dış köşelerine sürün. Fondöten uygulayacaksanız hafif bir fondöten kullanın ve bunu çenenize ve T bölgenize uygulayın. Ayrıca cildinizde ihtiyacınız olan diğer yerlere de fondöteni uygulayabilirsiniz. Sonrasında pudranız uygulayarak sabitleyin. Eğer yüzünüzde sivilce veya kızarıklıklar varsa bunları kamufle etmek için sarı tonlarda bir kapatıcı kullanabilirsiniz.

 

3. Göz kapaklarınıza kremsi bir göz farı uygulayın. Bunu parmak uçlarınızla veya bir uygulayıcıyla da uygulayabilirsiniz. Sonrasında rimelinizi uygulayın. Sonrasında kaşlarınızda eğer toz kalıntıları varsa onları temizleyin.

 

4. Tırnaklarınızda da uygulamak yapmak isterseniz tırnaklarınız ve gözkapaklarınızda uygulayacağınız rengin birbiriyle kontrast yapmasını sağlayabilirsiniz. Fakat olabildiğince doğal renkleri tercih edin. Tırnaklarınızın daha sağlıklı ve doğal görünmesini istiyorsanız tırnaklarınızı limon suyunun içine daldırarak biraz bekletin. Bu tırnaklarınızı ve tırnak çevrenizi daha sağlıklı gösterir. Bunun için o an zamanınız olmasa bile bu uygulamayı zaman zaman yapın.

 

5. Hızlı makyajda dudak makyajınız için ise dudak kalemi kullanmanıza gerek yoktur. Direkt rujunuzu uygulayın. Rujunuzu her iki dudaklarınızın orta kısmına sürün. Sonra parmak ucunuzla dudaklarınızın kenarlarına yayın. Sonra dudaklarınızı birkaç kez birbirine bastırarak açın. Ardından dudak parlatıcınızı uygulayın. Dudak parlatıcısı yerine dudak balsamı da kullanabilirsiniz. Eğer yüzünüzde sivilce gibi oluşumlar varsa ve kapatıcı ve fondöten için zamanınız yoksa dudaklarınızda açık pembe bir renk ruj kullanabilirsiniz. Bu dikkatin yanaklarınızdan çok dudaklarınıza çevrilmesine yardımcı olur.

 

Hızlı makyajınızda özellikle gün içindeki uygulamalarda daha şeffaf olmayı deneyin. Koyu renklerden uzak durun.
Toplam Okunma Sayısı: 2164

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu