Hatalı Saç Biçimlendirme Alışkanlıkları

Hatalı Saç Biçimlendirme Alışkanlıkları

Saçlarınıza bakım yaparken ve biçim vermeye çalışırken bazı hatalardan kaçınmanız gerekir. Çünkü yapacağınız bu saç biçimlendirme hataları saç sağlığınıza zarar verir.

 

1. Saçınızı çok fazla şampuanlamayın. Saçınızı çok sık şampuanlamanız saçlarınıza zarar verir. Örneğin her gün saçlarınızı yıkamayın ve şampuanlamayın. Eğer mümkünse 1 er gün arayla yapın. Çünkü saçlarınızı her gün yıkayıp, şampuanlamanız saçlarınızdaki doğal yağlar yok edebilir ve böylelikle kurumasına yol açabilir.

 

2. Saçlarınıza yapacağınız sıcak uygulamalara dikkat edin. Saçlarınıza ütü uygulamak, saç maşaları, saç kurutma makineleri gibi uygulamalar saç köklerinizi ve saçlarınızı kurutur. Saçarınıza bu tür şeyleri uygulayacağınız zaman en düşük ayarda tutmaya çalışın. Örneğin saç kurutma makinesini düşük ayarda kullanın. Bu cihazların saçlarınıza vereceği zararı azaltmak için saç biçimlendirme öncesi termal koruma spreyi kullanın.

 

3. Yanlış büyülükte saç fırçası kullanmayın. Saçlarınızı kuruturken veya biçimlendirirken doğru büyüklükte saç fırçası kulanın. Eğer kısa saçlarınız varsa 1 inç çapında daha küçük fırçalar kullanın. Uzun saçlarınız varsa saç fırçanız en az birkaç inç boyutunda orta veya geniş ölçülerde olabilir.

 

4. Saçlarınıza çok sık ve fazla jöle gibi biçimlendirme ürünleri sürmeyin. Bunlar saç köklerinizi tıkayarak hava almasını önler ve dökülmeleri hızlandırabilir. Ayrıca saçlarınız yağlı görünür ve doğal görünümünden uzaklaşır.
Toplam Okunma Sayısı: 3845

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu