Hassas Saç Derisi İçin Doğal Çözümler

Hassas Saç Derisi İçin Doğal Çözümler

Saç derisi hassasiyetinde saç derisinde kaşıntı, kepek, yağlanma gibi sorunlar görülebilir. Fakat saç derisindeki hassasiyeti hafifletmek zor değildir. Yapılması geren uygun ve düzenli bir bakımdır.

 

Eğer siz de hassas bir saç dersine sahipseniz aşağıdaki doğal uygulamalar size yardımcı olacaktır:

 

İhtiyacınız olanlar:

 

Bir lif

¼ fincan kabartma tozu

¼ fincan pişmemiş yulaf ezmesi

Lavanta yağı

Yemek kaşığı

Blender

Duş başlığı

Çay ağacı yağı şampuanı

 

Uygulanması:

 

1. Günde 2 defa ıslak ve soğuk lifi saç derinizi uygulayın. Soğuk nem kaşıntı, güneş yanığı ve kepeklenmenin yol açtığı iltihaplanmayı hafifletir.

 

2. Lavanta yağı, yulaf ezmesi ve kabartma tozunu bir arada iyice karıştırarak bir karışım elde edin. Bunun için kabartma tozu, pişmemiş yulaf ezmesi, 2 yemek kaşığı kadar su ve 3 dala kadar lavanta yağını iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı saç derinize direkt uygulayın ve parmak uçlarınızla masaj yapar şekilde saç derinize iyice yedirin. Uyguladıktan sonra saçlarınızı bir duş başlığı ile kapatın. 20 dk. kadar bu şekilde bekleyin. 20 dk. sonra saçlarınızı soğuk suyla yıkayarak durulayın. Gerektikçe haftada 3 defa bu uygulamayı tekrarlayın.

 

3. Saçlarınızı nemlendirici bir çay ağacı şampuanıyla yıkayın. Saç derinizde yara ve hassasiyete yol açabilecek mantar ve bakteri oluşumlarına karşı bu şampuan iyi gelecektir. Saç derinizdeki hassasiyet hafifleyecektir.
Toplam Okunma Sayısı: 3358

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu
leyla 2013-12-16 09:40:39

Benimde aileden miras yoğun dökülmelerim vardı. Arkadaşımın önerisi ile Restorex kullanmaya başladım ve dökülmelerim durduğu gibi aynı zamanda saçlarımdaki kabarma ve elektiriklenme de yok oldu. Çok memnun kaldım. tavsiye ederim.

leyla 2013-12-16 09:39:33

Yaz kış saç bakımım ve dökülme problemim için tercih ettiğim tek marka Restorex. Çok memnunum Düzenli olarak kullanım yaparsanız eğer saç köklerini beslediği gibi ölmeyen saç köklerinden saç oluşumuna destekliyormuş. uzun araştırmalar sonucu Restorex kullanmaya karar verdim. iyikide kullanmaya karar vermişim. Saçlarım artık daha parlak ve daha sağlıklı olduğu için kabarma ve elektiriklenme gibi problemlerimde artık yok. Bu arada hassas saçlar içinde ayrı bir formu var.