Harika Bir Cilt İçin Yüzünüzü Besleyin

Harika Bir Cilt İçin Yüzünüzü Besleyin

Bazı besinler var ki özellikle yaşlanma karşıtı özellikleriyle ön plana çıkmaktalar. Bu besinler cildi tazeleyip yenileyerek daha genç ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardım ediyor. Bu besinler şunlardır:

 

Havuç, şeftali ve kayısı

 

Bu 3 harika besin tam bir beta-karoten deposudur. Beta – karoten cilt kuruluğunu önlemeye, ciltteki kırışıklık ve çizgileri azaltmaya ve önlemeye yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla havuç, şeftali ve kayısı ciltte pürüzsüzlük sağlamak için mükemmeldir.

 

Domates

 

Pürüzsüz bir cilt istiyorsanız ve daha genç görünen bir yüze sahip olmak istiyorsanız diyetinizden domatesi eksik etmeyin. Domates çok güçlü bir antioksidan besindir. Önemli düzeyde likopen içerir. Likolpen cildin ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklılığını artırır ve cildin kendini koruma özelliğini geliştirir. Güneşin ciltteki zararlarını azaltır.

 

Zeytin ve zeytinyağı

 

Zeytin ve zeytinyağı Akdeniz mutfağının vazgeçilmezleridir. Önemli antioksidan özelliği vardır ve yüksek düzeyde E vitamini içerirler. Bu özelliğiyle cildi serbest radikallere karşı korurular. Ayrıca cildin sıvı ve nem ihtiyacına yardımcı olurlar. Böylelikle cilt daha pürüzsüz olur ve yüz daha genç bir görünüme kavuşur.

 

Kiraz, nar ve yaban mersini

 

Bu 3 meyve oldukça zengin antioksidan değere sahiptir. Bu meyveler ciltteki kolajen kaybını minimize ederler. Kırışıklıklara karı cildi korurlar. Bunlar ayrıca C vitamini kaynağıdır. C vitamini ciltteki kırışıklıkları azaltmada ve cilt kuruluğunu hafifletmede faydalıdır.
Toplam Okunma Sayısı: 2961

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu