Hangi Renkte Kapatıcı Kullanmalısınız?

Hangi Renkte Kapatıcı Kullanmalısınız?

Kapatıcılar bir makyajın vazgeçilmezlerinden olup her kadının makyaj çantasında bulunması gereken bir makyaj malzemesidir. Yüzdeki sivilceler, lekeler, gözaltı halkaları v.b. oluşumları gizleyerek makyajın daha kusursuz olmasını sağlar.

 

Kapatıcıyla yüzdeki kusurlar kapandığı için yüz de daha kusursuz görünür. Yüzdeki kusurları kapatıcı ile örterken kapatıcı rengini de iyi seçmek gerekir. Çünkü kapatıcı rengi duruma göre farklı renklerde olabilir. İyi bir kapatıcı rengi seçildiğinde kapatıcılık özelliği daha iyi yansır.

 

Sarı tonlarda kapatıcılar

 

Sarı tonlarda kapatıcılar göz altlarındaki koyu halkaları, hafif morarmaları ve kırmızımsı bölgeleri örtmek için kullanılır. Bu kırmızımsı bölgeler genelde burun ve elmacık kemiği bölgeleridir.

 

Lavanta tonlarında kapatıcılar

 

Ciltte sarı ve solgun gibi görünen bölgeleri nötralize etmek için lavanta tonlarda kapatıcı kullanmak daha uygundur. Lavanta tonda kapatıcılar sarımsı renkte morlukları da kapatmak için kullanılabilir. Ayrıca gözaltlarındaki aşırı koyu halkaları, ota ve koyu cilt tonlarındaki koyu lekeleri de kapatmada kullanılır.

 

Yeşil tonlarda kapatıcılar

 

Yeşil renkte kapatıcılar ciltteki kızarıklığın görünümünü azaltmak için kullanılır. Ayrıca sivilceleri ve yanaklar ve burundaki kırmızı lekeleri örtmek için de yeşil renklerde kapatıcılar kullanılır. Ayrıca rozasea hastalarında yüzlerindeki kızarıklığı örtmek için de yeşil kapatıcılar uygundur.

 

Kapatıcı uygulaması

 

Herhangi bir kapatıcıyı kullandığınız zaman çok aşırıya kaçmadan düzgün, pürüzsüz bir şekilde uygulamaya dikkat edin. Kapatıcı uygulamaya küçük bir kapatıcı fırçası kullanarak başlayın.

 

Hassas uygulamalarda kapatıcı fırçası kıllarının küçük olması daha uygundur. Cilt tonunuzla daha iyi eşleşmesi için uygulamaya yine cildinizle iyi eşleşen bir fondöteninizi de ekleyebilirsiniz.

 

Fondöteni uygulamak için kama biçimli bir sünger kullanın. Bunu aşağı doğu bir hareketle uygulamaya çalışın. ( Fondöten Kullanımında İpuçları )

 

Makyajınızın akmasını önlemek ve daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için fondöteni bir saydam pudra ile oturtabilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 3738

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu