Güzellik Diyeti

Güzellik Diyeti

Güzel bir vücuda ve cilde sahip olmak tüm dünya kadınlarının isteyeceği bir şeydir. Bunun için birçok yöntem denenebilir. Bu yöntemlerden birisi de iyi bir diyettir. Fakat diyete başlamadan önce hekime danışarak hekim eşliğinde bir diyet planı yapmak daha uygundur.

 

Kırışıklıklarınız için

 

Balık yönünden zengin bir diyet uygulamanız kırışıklıklarınızın ve yüzdeki çizgilerinizin görünümünü iyileştirecektir. Balıklar omega 3 yağ asitleri içerirler. Bu yağ asitleri anti iltihaplanma karşıtı bileşimler içerir. Bu bileşimler de kırışıklıkları kontrol etme ve iyileştirmede yardımcı olur. Bu amaçla somon balığı, kral uskumru, ringa gibi omega 3 yönünden zengin balıkları tüketin. Kırışıklıklarınıza karşı her gün bol miktarda sebze ve meyve tüketmeyi de ihmal etmeyin.

 

Temiz bir cilt için

 

Temiz bir cilt için bütün renklerden sebze ve meyveyi tüketin. Çünkü bu besinler cildinizin ihtiyaç duyduğu tüm besin değerlerini sağlayacaktır. Dutgiller, kırmızıbiber, beyaz et, yağsız kırmızı et, balık ve tam tahıllardan tüketin. Tatlılar, doymuş yağlar, işlenmiş besinler ve şekerden kaçının. Bu şekilde beslenmeniz cilt problemlerinizi çözerek cildinize sağlık, parlaklık ve temizlik katacaktır.

 

Kilo vermek için

 

Sağlıklı bir diyet uygulayarak kilo verebilir ve görünümünüzü geliştirebilirsiniz. İşlenmiş besinlerden uzak durun. Sağlıklı ve doğru besinleri tüketin. Besinleri doğru tüketin. Beslenmenizde balık, tam tahıllı ekmekler, yoğurt, badem, istiridye, incir, yaban mersini, kivi, yeşil çay, siyah çikolata, domates, ıspanak, ceviz, tatlı patates, yumurta, hindi, beyaz peynir ve keçi peynirine yer verin.

 

Parlak gözler ve cilt için

 

Doğru besinleri tüketerek göz ve cilt sağlığınıza ve görünümünüze katkı sağlayabilirsiniz. Yağsız et, balık, tam tahıllar, koyu yeşil yapraklı sebzeler, turuncu bitkiler, düşük yağlı süt ürünleri ve havuç tüketin.
Toplam Okunma Sayısı: 2248

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu