Güneş Yanıkları İçin Makyaj İpuçları

Güneş Yanıkları İçin Makyaj İpuçları

Cildinizi her ne kadar güneşe karşı korusanız da güneş cildinizde yanıklara ve lekelere oluşturabilir ve bu lekeler daha bir süre cildinizde kalabilir. Fakat cildinizdeki bu güneş yanığı lekelerini bazı makyaj tekneleriyle kapatabilirsiniz.

 

İşte size bazı öneriler:

 

1. Biraz sütle soğuk suyu karıştırarak bir müslin kumaşı vasıtasıyla cildinizdeki kızarık bölgelere uygulayın ve cildinizi soğutun.

 

2. Kakao yağı ve aloe jel güneş yanığının getirdiği cilt soyulmalarını önlemede oldukça etkilidir. Yapacağınız bir salatalık kremi de cildinize nem sağlar. Nergis merhemi cildinizdeki iltihaplanmayı azaltır.

 

3. Sarı tonlarda kremli bir kapatıcıyı kızarık olan yerlerinize hafif dokunuşlarla nazikçe uygulayın.

 

4. Göz kapaklarınızdaki yanmayı hafifletmek için göz kapaklarınıza bir dilim salatalık veya süt ve soğuk su karışımıyla tampon yapın ve sonra hafif bir nemlendirici jel uygulayın. Cildinizdeki kızarıklık azalmaya başladığı zaman kremli bir far uygulayın. Makyajınızı hafif tutun.

 

5. Nemlendirici bir dudak kremi uygulayın. Fakat dudak kreminizin mentol içermemesine dikkat edin. Mentol dudaklarınızda güneşin yol açtığı cilt yanmasından dolayı yanmaya ve acıya neden olur.
Toplam Okunma Sayısı: 6918

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu