Güneş Yanığını Hafifletmek İçin Vücut Maskesi

Güneş Yanığını Hafifletmek İçin Vücut Maskesi

Yaz ayları cildinizde güneş yanıkları için riskli aylar. Eğer cildinizde güneş yanığı oluştuysa cildinizi rahatlatmak için aşağıdaki iyileştirici vücut maskesini hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Bunu aynı zamanda yüzünüzde de uygulayabilirsiniz.

 

İhtiyacınız olan malzemeler

 

¼ salatalık

Aloe vera jel

E vitamini yağı

Küçük bir kase

Kaşık

 

Güneş yanığı için vücut maskesinin hazırlanması ve uygulanması

 

1. Salatalığı küçük parçalara dilimleyerek blenderın içine koyun ve iyice sulu hale gelene kadar çırpın. Fakat salatalığın kabuklarını soymayın. Çünkü kabukları A vitamini içerir. A vitamini güneş yanığınızın iyileşmesine yardımcı olur. İyice çırptıktan sonra bunu küçük kasenin içine boşaltın.

 

2. Kaseye 4 yemek kaşığı kadar aloe vera jel ekleyerek birlikte iyice karıştırın.

 

3. Sonra 1 çay kaşığı kadar E vitamini yapını ekleyin ve tekrar iyice karıştırın.

 

4. Güneş yanığı için vücut maskeniz hazırdır. Bu vücut maskesini cildinizde güneş yanığı oluşan yerlere uygulayın. Maske 20 dk. kadar cildinizde durmalıdır.

 

5. Süre bitiminde soğuk suyla uygulama yaptığınız cilt bölgelerinizi yıkayarak durulayın. Sonra ellerinizle veya yumuşak bir havluyla hafifçe pat pat yaparak kurulanın. Fakat havluyla kurularken dikkatli olun. Çünkü havluyla cildinizi ovmaya çalışmanız hassas olan cildinizi tahriş edebilir.

 

Dikkat etmeniz gerekenler

 

1. Vücut maskesinde kullanacağınız aloe vera jel ve salatalığı buzdolabında saklayın. Böylelikle maksimum serinlik sağlarsınız.

 

2. Vücut maskesi sonrasında cildinize nemlendirici de uygulayın. Nemlendirici cildinizi daha nemli tutar ve soyulmaları önler.

 

3. Eğer vücut maskenizin daha koyu olmasını istiyorsanız daha fazla aloe vera jel ve daha az E vitamini yağı kullanın.
Toplam Okunma Sayısı: 2215

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu