Gündüz Makyajınız İçin İpuçları

Gündüz Makyajınız İçin İpuçları

Gündüz makyajınızın mümkün olduğunca daha hafif olması gündüz daha doğal bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Eğer gündüz zamanları doğal bir güzellik istiyorsanız aşağıdaki birkaç makyaj adımını izleyerek bunu yapabilirsiniz.

 

1. Gündüz makyajınız için güne yüzünüzü ılık su ve yumuşak bir sabunla temizleyerek başlayın. Ardından hafif bir nemlendirici yüz kreminizi sürün. Nemlendiricinizi cildinize dairesel hareketlerle ve masaj yapara şekilde uygulayın. Gündüz makyajınızı uygulamadan önce nemlendiricinin cildinizin tarafından iyice emilmiş olduğundan emin olun.

 

2. Sonrasında cildinizdeki kusurları ve lekeleri kapatmak için cilt tonunuza da uygun bir kapatıcı uygulayın. Çünkü cilt tonunuza pek uymayan bir kapatıcı özellikle güneşli havalarda yüzünüzde uyumsuz renkler görünmesine neden olabilir. ( Kapatıcı Seçimi Nasıl Olmalı? )

 

3. Yüzünüze sıvı bir fondöten uygulayın. Sıvı fondöten gün boyunca doğal bir güzellik ve cilt tarafından emilme açısından iyi bir seçim olacaktır. Pudra fondötenlere göre cildinizin tonuyla daha iyi bir uyum oluşturur. Fakat her uygulamada az miktarlarda uygulamayı ihmal etmeyin, fazla miktarda uygulamayın. Uygularken cildinize masaj yapın. ( Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? )

 

4. Eğer cildiniz yağlanmaya yatkınsa sıvı fondöten üzerinden biraz toz pudra uygulayın. Pudra fondötenler idareli bir şekilde uygulanmalıdır. ( Fondöten Çeşitleri-Hangisini Seçmeli? )

 

5. Size gün boyunca harika bir doğal görünüm vermesi için saç renginize uygun bir kaş kalemi ve göz kalemi kullanın. Her ikisini idareli bir şekilde kullanın. Ağır bir uygulamadan kaçının.

 

6. Doğal tonlarda allık ve far seçin. Yeşil, mavi, mor gibi renklerdeki farklardan kaçının. Çünkü bu renkler gece zamanı için daha iyi gider. Cilt tipinize giden kahverengi tonları veya doğal pembe renkler seçebilirsiniz. Allığı idareli kullanmalısınız. Hafifçe uyguladığınız zaman daha doğal bir görünüm katabilirsiniz. ( Allık Seçiminde Püf Noktaları ve Allık Türleri )

 

7. Gündüz makyajınızı doğal renkli bir rujla bitirin. Ya da hafif renkli bir dudak parlatıcısı da kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz rengin çok parlak olmamasına ve mümkün olduğunca doğal dudak renginize uygun olmasına dikkat edin. ( Ruj Seçimi Nasıl Olmalı? )
Toplam Okunma Sayısı: 1975

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu