Gözaltındaki Koyu Halkalar İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Gözaltındaki Koyu Halkalar İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Gözaltlarında oluşan koyu halkalar sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterebilir. Gözaltlarınızdaki bu koyu halkaları gizleyerek yüzünüzü daha parlak gösterebilirsiniz. Bunun için cilt renginizden bir ton daha açık bir kapatıcı seçin. Makyaj uygularken makyajınız doğal görünümünüze uygun olarak nazikçe ve dikkatlice uygulayın. Eğer gözleriniz aynı zamanda şişkin görünüyorsa gözlerinize soğuk salatalık dilimleri uygulayın. Kullanılmış çay poşetleri de şişkinliğe yardımcı olur.

 

1. Biraz güneşten koruma özelliği olan losyonla yüzünüzü nemlendirin. Eğer hoşlanıyorsanız göz çevrenize ayrıca bir göz kremi uygulayın.

 

2. Parmak ucunuza çok az bir kapatıcı koyun ve gözaltlarınızdaki koyu bölgelere dışa doğru hareketlerle nazikçe sürün. Cildinize çok fazla baskı yapmayın.

 

3. Yüzünüzün geri kalanına fondöteninizi uygulayın. Fondöteni uygularken gözaltlarınıza uyguladığınız kapatıcının sınır çizgisiyle iyi bir uyum oluşturmalı ve çizgi şeklinde görünmemelidir.

 

4. Aynı şekilde seçeceğiniz göz farı ve eyeliner da gözaltlarınızdaki gölgeliği azaltmaya yardımcı olmalıdır. Bu mavi ve mor renklerden uzak durmanız gerektiği anlamına gelir.

Göz Altındaki Koyu Halkalar, Nedenleri ve Tedavisi
Toplam Okunma Sayısı: 2781

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu