Gözaltı Torbaları İçin Badem Yağı

Gözaltı Torbaları İçin Badem Yağı

Badem yağı vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. Ayrıca zengin bir protein kaynağıdır ve ciltteki iltihaplanmaları ve kurumayı azaltır. Badem yağı ayrıca gözaltı torbaları için de idealdir. Stres, uyku eksikliği gibi faktörler gözaltı torbalarına neden olabilir. Gözaltı torbalarını ortadan kaldırmak ve o bölgedeki cilt kısımlarını sıkılaştırmak için badem yağını kullanabilirsiniz. Aşağıda badem yağını bu amaçla nasıl kullanacağınızın tarifi verilmiştir.

 

1. Öncelikle yüzünüzü bir yüz temizleyici kullanarak yıkayın. Temizleyiciyi yüzünüzden iyice arındırarak durulayın ve yumuşak bir havluyla yüzünüze hafif pat pat yaparak kurutun.

 

2. Parmağınıza bir damla badem yağı damlatın. Bunu göz altlar8nızdaki torbalara ovma yapacak şekilde uygulayın. Uyguladıktan sonra badem yağını silmeden veya yıkmadan cildinizde kalmalıdır. Bunu gözaltı torbalarınız günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzere uygulayın. Gözaltı torbalarınız gittikten sonra da önleyici bir rol oynaması için zaman zaman badem yağını göz altlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

3. Cildinizde daima tatlı badem yağı veya saf badem yağı kullanın. Acı badem yağı ise toksik bir etki yapabilir.

 

4. Badem yağını buzdolabında tutun.

 

5. Eğer kuruyemişlere karşı bir alerjiniz varsa badem yağını kullanmayın.
Toplam Okunma Sayısı: 8346

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu
berkay kaçamak 2014-12-03 19:02:59

benim gözaltım çok mor sizce tatlı badem yağı geçirir mi lütfen yardım edin