Göz Rengine Uygun Göz Farı Seçimi

Göz Rengine Uygun Göz Farı Seçimi

Göz makyajı bütün görünüşünüz oldukça değiştirebilir ve size harika bir görünüm kazandırabilir. İyi bir göz makyajında göz rengine uygun bir göz farı seçimi de önemli bir husustur.

 

Göz renginize uygun göz farını seçmek için aşağıdaki ipuçları size yardımcı olacaktır.

 

1. Öncelikle göz renginize uygun göz farı seçerken cilt renginizi de dikkate alın. Göz farınız hem göz renginiz hem de cilt renginizle kontrast oluşturmalıdır.

 

2. Mavi gözler için sıcak kahverengi ve şeftali renkler gözlerinizdeki maviliği açığa çıkaracaktır. Kahverengi maviyle iyi bir kontrast oluşturur. Mavi göz renkleri için mavi göz farından kaçınmak gerekir. Gül rengi göz farı gözlerinizi iyi tamamlayacaktır.

 

3. Gri göz rengine sahipseniz soğuk kahverengi renkler ve soğuk mor renkler gri gözlere oldukça iyi gidecektir. Soğuk renkler gri gözlerle iyi eşleşir.

 

4. Yeşil veya ela gözlüyseniz sıcak portakal- kahverengi göz farı renklerinizi denemelisiniz. Bu renklerdeki göz farı gözlerinize oldukça iyi oturur.

 

5. Kahverengi gözler için hemen hemen bütün renklerdeki göz farları uygundur.

 

6. Yeşilin herhangi bir tonundaki göz farlarında dikkatli olun. Eğer doğru uygulanmazsa hiç der doğal olmayan bir görüntü ortaya çıkabilir. Parlak yeşil renkler doğal olmayan bir görüntü ortaya çıkarabilir. Koyu yeşil renkteki göz farları ise gaz kapaklarını kirli gösterebilir.

 

7. Pembe renkler konusunda dikkatli olun. Pembe renklerdeki göz farı gözlerinizi daha kabarık gösterebilir. Pembe göz farları gözlerine daha bir derinlik katmak isteyenler içn uygun olabilir. Aslında gözlerinizi biraz daha öne çıkarmak istiyorsanız pembe renk iyi bir iş çıkarabilir.

 

8. Eğer açık tenliyseniz daha açık renkli göz farlarını tercih edin. Koyu tenliler ise daha koyu renkleri tercih edebilirler.

 

9. Daha doğal bir görünüm kazanmak istiyorsanız kahverengi göz farını tercih edebilirsiniz. Kahverengi göz farı daha doğal bir renktir ve gözlerinizi daha büyük gösterebilir.
Toplam Okunma Sayısı: 2842

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu