Göz Makyajı Trendleri

Göz Makyajı Trendleri

By Shelley Levitt for The Style Glossy


Podyumlardan Göz Makyajı Trendleri: Neleri Denemeli, Nelerden Uzak Durmalı

 

Eğer makyaj konusunda biraz cüretkar hissediyorsanız podyumlarda sergilenen moda şovları sizin için olağanüstü bir ilham kaynağı olabilir. Ancak şunu da belirtmeliyim ki podyumdaki bazı görünümler gerçek hayata aktarılamıyor. Burada, göz makyajına getirilen iki farklı yaklaşımı bulacaksınız. Bir tane de ikinci bir göz atmaya değmeyen teknik var.


Deneyin: Abartılı Kedi GözüMiyav! Anna Sui, Lanvin ve Dolce & Gabbana defilelerinde kanatlar kalkışa geçti. Aşırı uzatılmış eye liner çizgisi, kaşların dış sınırlarını geçti ve yarış arabalarının üzerlerindeki çizgiler kadar kalın hale geldi. Çizgi çok uzun olduğu için göz kapaklarına far uygulanmadı. Bu kedigil görünümü, gece eğlenmeye çıkarken denemek için uygun. Ancak üstesinden gelmek için sabretmek gerekiyor. Bunun için birkaç deneme turu yapın.


Deneyin: Pullu Eye Liner


Chanel’in sonbahar defilesinde, kocaman örgüler ve zamansız tüvitler oyunbaz ve gösterişli gözlerle eşleşti. Alt kirpikler siyah eye liner’la vurgulandı; üst kirpiklerse dev platin pul taneciklerinin tek tek yapıştırılmasıyla. Birkaç pul taneciği de kirpiklerin ucuna yerleştirildi. Biz de ilgi odağı olmaya hazırsanız neden parıltıyı seçmeyesiniz diyoruz. Süslü göze daha incelikli bir yaklaşım getirmek için Givenchy’nin birkaç sezon önce podyumda sunduğu görünümü dikkate alın. Dore pulları kesin ve kirpik yapıştırıcısı kullanarak her iki gözün alt kirpiklerine uygulayın.


Uzak Durun: Rengi Açılmış KaşlarGucci defilesinde kaşların rengi, ciltte kaybolan, o kadar açık bir sarıya boyanmıştı ki görünmez haldeydi. Kaşsız görünüm kesinlikle dikkat çekici ama iyi yönde değil. Kusursuz kemik yapısına sahip modellerde bile kaşların yokluğu, alınlarını tuhaf bir şekilde büyük göstererek rahatsız edici bir hal alıyor.
Toplam Okunma Sayısı: 1718

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu