Göz Kremi Nasıl Yapılır, Göz Kremi Tarifi

Göz Kremi Nasıl Yapılır, Göz Kremi Tarifi

Gözaltlarınızdaki cilt bölgesini nemlendirmek ve temizlemek için aşağıda tarifi verilen göz kremini uygulayabilirsiniz. Bu göz kremi ayrıca bir makyaj çıkarıcı olarak da kullanılabilir.

 

Göz kremi için ihtiyacınız olanlar

 

Lanolin ve Lanolin yağı

Küçük bir tava

Yumurta

Küçük bir kase

Balmumu

Aspir yağı

Tel çırpıcı

Cam kavanoz

 

Göz kreminin tarifi

 

1. 3 yemek kaşığı kadar lanolin yağı ile 1 yemek kaşığı kadar lanolini kombin yaparak tavada ısıtmaya başlayın ve jel haline gelene kadar ısıtın. Bu yaklaşık 3 – 5 dk sürebilir.

 

2. Bir yumurtayı kırın ve yumurtanın sarısını ayırın. Küçük bir kasede yumurta sarısını iyice çırpın. Lanolin karışımının içine çırpılmış yumurta sarısını ekleyin ve iyice karıştırın.

 

3. 2 yemek kaşığı kadar balmumu ve 2 yemek kaşığı kadar aspir yağını bir başka küçük tavada kombin yapın ve düşük ateşte ısıtın. Tamamen eriyene kadar ısıtın. Sonra bunu lanolin karışımının içine ekleyin ve tekrar karıştırın.

 

4. Göz kreminizin ekstra nem sağlamasını istiyorsanız karışımın içine 1 yemek kaşığı kadar soğuk su eleyin ve tel çırpıcıyla iyice karıştırın.

 

5. Hazırladığınız göz kremini küçük bir cam kavanozun içine aktarın. Kavanozun üzerine bir içerik ve kullanım zamanını yazan bir etiket yazarak yapıştırın. Bu göz kremini 30 güne kadar kullanabilirsiniz. Bunu kullanmadığınız zaman buzdolabında muhafaza edin.

 

Eğer cilt alerjilerine yatkınsanız göz kremini kullanmadan önce ilk olarak cildinizin küçük bir bölümünde test edin ve sonucu görün. Eğer bir alerjik reaksiyon gelişmezse kullanmaya başlayabilirsiniz.

 
Toplam Okunma Sayısı: 2407

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu